#IBMbiznesjutra

IBM zasili program InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Share this post:

IBM zasili program InCredibles Sebastiana Kulczyka.

W maju bieżącego roku Sebastian Kulczyk we współpracy z Campus Warsaw oraz Fundacją Startup Poland uruchomił pilotażową edycję programu wsparcia polskich startupów o nazwie InCredibles. Dziś dołącza do nich IBM, wnosząc do projektu wyjątkowe wsparcie mentorskie międzynarodowych fachowców z wybranej przez finalistów branży i dopasowane do ich konkretnych potrzeb doradztwo w zakresie rozwoju firmy.

 Rola IBM

IBM zapewni startupom dostęp do mentorów, którzy wskażą najlepsze rozwiązania w zakresie dostępnych technologii, budowy kanału sprzedaży czy komercjalizacji. Dla 5 firm, które zakwalifikują się do programu, IBM przygotował specjalne wsparcie w postaci udziału w  IBM Global Entrepreneur Program. Jest to globalna inicjatywa, umożliwiająca młodym firmom na srzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w chmurze IBM Bluemix.

 Korzyści udziału w programie

Udział w programie zapewnia startupom możliwość dotarcia ze swoim produktem czy usługą do firm z całego świata, głównie na rynku B2B i B2B2C. Dodatkowo, zwycięzcy otrzymają od IBM doradztwo biznesowe i możliwość udziału w dedykowanych warsztatach prowadzonych metodą IBM Design Thinking.

„Udział w Global Entrepreneur Program to dla wielu firm trampolina do szybkiego rozwoju na globalnym rynku.  Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na bezpłatny dostęp platformy IBM Cloud” – mówi Piotr Pietrzak, Chief Technology Officer IBM Polska. „Platforma to ponad 100 zintegrowanych usług, ułatwiających budowanie infrastruktury chmurowej i tworzenie, uruchamianie i rozwijanie aplikacji, a także zarządzanie nimi. Dzięki tym rozwiązaniom programiści mogą łatwo i szybko przygotowywać i aktualizować swoje aplikacje i usługi. Dostępne tam gotowe komponenty pozwolą firmom szybko rozbudować funkcjonalności swoich istniejących aplikacji i wzbogacić je m.in. o elementy sztucznej inteligencji (AI) czy analitykę danych.” – dodaje Pietrzak.

W pilotażowej edycji programu w br. wsparcie obejmie 10 innowacyjnych, świeżych projektów biznesowych. Spośród nich, już 22 września br, zostanie wybranych 5, które będą uczestniczyć w akceleracji.

„To duża satysfakcja, że dzięki InCredibles możemy wspomagać polski ekosystem startupów. I to nie tylko kapitałem, którego dziś mamy nadmiar na rynku, ale przede wszystkim wiedzą, doświadczeniem i nowymi standardami współpracy z inwestorami.” – powiedział Sebastian Kulczyk.

Finaliści InCredibles dostaną nie tylko wymierne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim wsparcie, mentoring i pomoc w wejściu na inne rynki.  Mentorzy będą dopasowywani do potrzeb i oczekiwań konkretnych projektów, które wejdą do akceleracji. Wspólnie będą pracować nad budowaniem wartości i perspektywami globalnego rozwoju.

Więcej o usługach IBM:
https://console.bluemix.net/catalog/
https://www.ibm.com/us-en/marketplace

CEE Energy & Utilities Industry Technical Leader, Executive Architect, IBM AoT Member

More #IBMbiznesjutra stories
By ibmblogs and on 01/09/2022

Darczyńca – nowa i innowacyjna aplikacja w chmurze wspiera działania pomocowe samorządów

Aplikacja działa w chmurze IBM Cloud i wspiera przekazywanie niezbędnych przedmiotów osobom potrzebującym Warszawa, 1 września 2022 r: Infonet Projekt zaprezentował aplikację chmurową Darczyńca. To jedyne w Polsce tego typu rozwiązanie dla samorządów i organizacji społecznych do skoordynowanego i transparentnego zarządzania przekazywaniem darów od mieszkańców. Aplikacja Darczyńca jest hostowana w chmurze IBM Cloud, która zapewnia […]

Continue reading

By ibmblogs on 11/02/2022

PCSS dołącza do IBM Quantum Network, stając się pierwszym hubem tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej

Polscy naukowcy z zasobami wiedzy na temat komputerów kwantowych IBM, oprogramowania oraz  udostępnianych w modelu chmury obliczeniowej, najbardziej zaawansowanych komputerów kwantowych W Poznaniu powstanie pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej Hub Kwantowy IBM. Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS), afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN, dołącza do sieci IBM Quantum Network i będzie rozwijać technologie obliczeń kwantowych i ich […]

Continue reading

By ibmblogs on 17/12/2021

Zdalna praca wpływa na chęć rozwoju pracowników

Pandemia COVID-19 w połączeniu z szybkim rozwojem technologicznym, głęboko zmieniła charakter pracy zawodowej. Jednocześnie pracownicy coraz częściej starają się budować silne i zróżnicowane kompetencje oraz inwestują swój czas w rozwijanie umiejętności cyfrowych, które ułatwiają przejście na hybrydowy model pracy. Według badania IBM Institute for Business Value na temat oczekiwań pracowników większość ankietowanych chciałaby w tym […]

Continue reading