#IBMbiznesjutra

IBM zasili program InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Share this post:

IBM zasili program InCredibles Sebastiana Kulczyka.

W maju bieżącego roku Sebastian Kulczyk we współpracy z Campus Warsaw oraz Fundacją Startup Poland uruchomił pilotażową edycję programu wsparcia polskich startupów o nazwie InCredibles. Dziś dołącza do nich IBM, wnosząc do projektu wyjątkowe wsparcie mentorskie międzynarodowych fachowców z wybranej przez finalistów branży i dopasowane do ich konkretnych potrzeb doradztwo w zakresie rozwoju firmy.

 Rola IBM

IBM zapewni startupom dostęp do mentorów, którzy wskażą najlepsze rozwiązania w zakresie dostępnych technologii, budowy kanału sprzedaży czy komercjalizacji. Dla 5 firm, które zakwalifikują się do programu, IBM przygotował specjalne wsparcie w postaci udziału w  IBM Global Entrepreneur Program. Jest to globalna inicjatywa, umożliwiająca młodym firmom na srzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w chmurze IBM Bluemix.

 Korzyści udziału w programie

Udział w programie zapewnia startupom możliwość dotarcia ze swoim produktem czy usługą do firm z całego świata, głównie na rynku B2B i B2B2C. Dodatkowo, zwycięzcy otrzymają od IBM doradztwo biznesowe i możliwość udziału w dedykowanych warsztatach prowadzonych metodą IBM Design Thinking.

„Udział w Global Entrepreneur Program to dla wielu firm trampolina do szybkiego rozwoju na globalnym rynku.  Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na bezpłatny dostęp platformy IBM Cloud” – mówi Piotr Pietrzak, Chief Technology Officer IBM Polska. „Platforma to ponad 100 zintegrowanych usług, ułatwiających budowanie infrastruktury chmurowej i tworzenie, uruchamianie i rozwijanie aplikacji, a także zarządzanie nimi. Dzięki tym rozwiązaniom programiści mogą łatwo i szybko przygotowywać i aktualizować swoje aplikacje i usługi. Dostępne tam gotowe komponenty pozwolą firmom szybko rozbudować funkcjonalności swoich istniejących aplikacji i wzbogacić je m.in. o elementy sztucznej inteligencji (AI) czy analitykę danych.” – dodaje Pietrzak.

W pilotażowej edycji programu w br. wsparcie obejmie 10 innowacyjnych, świeżych projektów biznesowych. Spośród nich, już 22 września br, zostanie wybranych 5, które będą uczestniczyć w akceleracji.

„To duża satysfakcja, że dzięki InCredibles możemy wspomagać polski ekosystem startupów. I to nie tylko kapitałem, którego dziś mamy nadmiar na rynku, ale przede wszystkim wiedzą, doświadczeniem i nowymi standardami współpracy z inwestorami.” – powiedział Sebastian Kulczyk.

Finaliści InCredibles dostaną nie tylko wymierne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim wsparcie, mentoring i pomoc w wejściu na inne rynki.  Mentorzy będą dopasowywani do potrzeb i oczekiwań konkretnych projektów, które wejdą do akceleracji. Wspólnie będą pracować nad budowaniem wartości i perspektywami globalnego rozwoju.

Więcej o usługach IBM:
https://console.bluemix.net/catalog/
https://www.ibm.com/us-en/marketplace

CEE Energy & Utilities Industry Technical Leader, Executive Architect, IBM AoT Member

More #IBMbiznesjutra stories
By ibmblogs on 23/06/2021

IBM Business Partner Academy: wyróżnienia dla najlepszych Partnerów Handlowych 2020 roku

23 czerwca 2021 r. odbyła się Gala Partnerska – IBM Business Partner Academy, podczas której mieliśmy przyjemność wirtualnie gościć naszych Partnerów Handlowych. Spotkanie otworzył Jarosław Szymczuk – Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie oraz Piotr Łaszczewski – Dyrektor Organizacji Partnerskiej IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Następnie Krzysztof Bulaszewski – IBM Alumni przybliżył historię IBM w […]

Continue reading

By ibmblogs on 08/06/2021

Kancelaria SSW Pragmatic Solutions przedstawia AQUILĘ – sztuczną inteligencję do automatycznej analizy dokumentów

Zbudowana w chmurze IBM Cloud przy wsparciu Działu Usług Technologicznych IBM – platforma AI, daje klientom elastyczność wdrożeń w hybrydowych środowiskach chmurowych Warszawa, 8 czerwca, 2021 r: Kancelaria prawnicza SSW Pragmatic Solutions informuje o premierze AQUILA: opartej na sztucznej inteligencji platformy, służącej do kompleksowej, w pełni zautomatyzowanej analizy treści dokumentów, rozwijanej we współpracy z Działem […]

Continue reading

By ibmblogs on 20/05/2021

IU Technology wykorzystuje chmurę hybrydową IBM
w celu przyspieszenia cyfryzacji biur

Rozwiązania Digi Office w chmurze IBM Cloud wesprą powrót pracowników do biur dzięki automatyzacji procesów pomagających w zachowaniu dystansu społecznego Warszawa, 20 maja 2021 r. – IBM (NYSE: IBM) oraz IU Technology poinformowały o udostępnieniu rozwiązania Digi Office w chmurze IBM Cloud, do kompleksowej automatyzacji procesów biznesowych w biurach. Przyspieszając proces wdrożenia chmury hybrydowej, oparte […]

Continue reading