IBM Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech

Share this post:

IBM dzięki silnemu zaangażowaniu w sprawy klientów z branży finansowej wspiera przedsiębiorstwa z sektora FinTech w przewidywaniu, budowaniu i monetyzowaniu nowych rozwiązań. Dokonujemy tego przez dostarczanie narzędzi programistycznych, technologii, ale także dzięki szkoleniom i programom skierowanym do studentów uczelni wyższych, w tym kierunków podyplomowych. Nasze wysiłki w tym zakresie zostały docenione w raporcie CeFPro FinTech Leaders 2020. Na bazie opinii ponad 1200 liderów IT oraz profesjonalistów w dziedzinie finansów i ryzyka z branży finansowej, IBM zajął 1. miejsce w rankingu FinTech Leaders 2020. Ponadto IBM już drugi rok z rzędu jest liderem zestawienia AI w FinTech.

Zaangażowanie IBM w sektorze FinTech dotyczy również Polski, czego doskonałym przykładem jest współpraca IBM z Uniwersytetem Warszawskim. IBM Polska został Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie trwa nabór do 3. edycji studiów.

Studia podyplomowe FinTech skierowane są do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach oraz wpływie FinTechów na sektor finansowy, oraz do osób, które rozpoczynają własne projekty w tym obszarze. Uczestnicy studiów będą mieli okazję posłuchać wykładów wykwalifikowanej kadry złożonej z ekspertów i praktyków z rynku finansowego oraz branży technologicznej.

IBM jako Partner Technologiczny zaprezentuje uczestnikom praktyczne narzędzia wspierające trzy podstawowe obszary techniczne cyfrowej transformacji – chmurę, sztuczną inteligencję i blockchain. Ponadto jako eksperci dziedzinowi, wykładowcy IBM podzielą się wiedzą oraz przeprowadzą ćwiczenia praktyczne, mające na celu zrozumienie potencjału wykorzystania innowacyjnych technologii w biznesie.

Rosnące oczekiwania klientów, nowe wyzwania związane z pandemią COVID-19 czy też pojawienie się tzw. challenger banków oznaczają, że innowacyjne rozwiązania technologiczne muszą być wpisane w DNA uczestników rynku finansowego.

Sektor ma przed sobą dobre perspektywy, a z usług finansowych świadczonych przez internet korzysta coraz więcej Polaków, z czym wiąże się szereg wyzwań dla instytucji finansowych i liderów technologicznych. Tym bardziej cieszymy się możliwością współtworzenia tego typu studiów.

Zachęcam do zapoznania się z dodatkowymi informacjami o studiach podyplomowych FinTech pod patronatem IBM na stronie: podyplomowe.wz.uw.edu.pl/Fintech.

Do zobaczenia na wykładach!

Chief Technology Officer for IBM Poland & Baltics, MBA, Executive Architect

More stories
By Press Release on 17/11/2020

IBM uruchamia program szkolenia zawodowego Open P-TECH w Polsce

Bezpłatne zajęcia online, dzięki którym można zdobywać kompetencje zawodowe, dostępne są już w języku polskim! Open P-TECH zapewnia uczniom i nauczycielom dostęp do cyfrowej edukacjiw zakresie między innymi sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej i cyberbezpieczeństwa. WARSZAWA – 17 listopada, 2020: IBM (NYSE: IBM) poinformował o uruchomieniu w Polsce bezpłatnej cyfrowej platformy edukacyjnej Open P-TECH, która skupia […]

Continue reading

By Piotr Benke on 30/10/2020

IBM Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech

IBM dzięki silnemu zaangażowaniu w sprawy klientów z branży finansowej wspiera przedsiębiorstwa z sektora FinTech w przewidywaniu, budowaniu i monetyzowaniu nowych rozwiązań. Dokonujemy tego przez dostarczanie narzędzi programistycznych, technologii, ale także dzięki szkoleniom i programom skierowanym do studentów uczelni wyższych, w tym kierunków podyplomowych. Nasze wysiłki w tym zakresie zostały docenione w raporcie CeFPro FinTech […]

Continue reading

By Krzysztof Pietkiewicz on 08/10/2020

Asseco CSE – system wielokanałowego wsparcia oparty na platformie orkiestracji kontenerów IBM Cloud Pak for Application

Asseco CSE to kluczowe rozwiązanie firmy oferowane dla sektora telekomunikacyjnego. Powstało dzięki ścisłej współpracy IBM z Asecco w zakresie wykorzystania nowoczesnej i bezpiecznej platformy do orkiestracji kontenerów OpenShift Container Platform, która jest częścią pakietu IBM Cloud Pak for Applications. Potrzeba biznesowa Klienci Asseco oczekują rozwiązań, które można elastycznie dostosować do ich potrzeb, jednocześnie w sposób […]

Continue reading