IBM Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech

Share this post:

IBM dzięki silnemu zaangażowaniu w sprawy klientów z branży finansowej wspiera przedsiębiorstwa z sektora FinTech w przewidywaniu, budowaniu i monetyzowaniu nowych rozwiązań. Dokonujemy tego przez dostarczanie narzędzi programistycznych, technologii, ale także dzięki szkoleniom i programom skierowanym do studentów uczelni wyższych, w tym kierunków podyplomowych. Nasze wysiłki w tym zakresie zostały docenione w raporcie CeFPro FinTech Leaders 2020. Na bazie opinii ponad 1200 liderów IT oraz profesjonalistów w dziedzinie finansów i ryzyka z branży finansowej, IBM zajął 1. miejsce w rankingu FinTech Leaders 2020. Ponadto IBM już drugi rok z rzędu jest liderem zestawienia AI w FinTech.

Zaangażowanie IBM w sektorze FinTech dotyczy również Polski, czego doskonałym przykładem jest współpraca IBM z Uniwersytetem Warszawskim. IBM Polska został Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie trwa nabór do 3. edycji studiów.

Studia podyplomowe FinTech skierowane są do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach oraz wpływie FinTechów na sektor finansowy, oraz do osób, które rozpoczynają własne projekty w tym obszarze. Uczestnicy studiów będą mieli okazję posłuchać wykładów wykwalifikowanej kadry złożonej z ekspertów i praktyków z rynku finansowego oraz branży technologicznej.

IBM jako Partner Technologiczny zaprezentuje uczestnikom praktyczne narzędzia wspierające trzy podstawowe obszary techniczne cyfrowej transformacji – chmurę, sztuczną inteligencję i blockchain. Ponadto jako eksperci dziedzinowi, wykładowcy IBM podzielą się wiedzą oraz przeprowadzą ćwiczenia praktyczne, mające na celu zrozumienie potencjału wykorzystania innowacyjnych technologii w biznesie.

Rosnące oczekiwania klientów, nowe wyzwania związane z pandemią COVID-19 czy też pojawienie się tzw. challenger banków oznaczają, że innowacyjne rozwiązania technologiczne muszą być wpisane w DNA uczestników rynku finansowego.

Sektor ma przed sobą dobre perspektywy, a z usług finansowych świadczonych przez internet korzysta coraz więcej Polaków, z czym wiąże się szereg wyzwań dla instytucji finansowych i liderów technologicznych. Tym bardziej cieszymy się możliwością współtworzenia tego typu studiów.

Zachęcam do zapoznania się z dodatkowymi informacjami o studiach podyplomowych FinTech pod patronatem IBM na stronie: podyplomowe.wz.uw.edu.pl/Fintech.

Do zobaczenia na wykładach!

Chief Technology Officer for IBM Poland & Baltics, MBA, Executive Architect

More stories
By ibmblogs on 26/04/2021

Dronehub współpracuje z IBM w zakresie systemów dronowych napędzanych przez AI

Warszawa, 26 kwietnia 2021 – Dronehub, europejski lider w dziedzinie rozwiązań dronowych typu „drone-in-a-box” i Partner IBM, poinformował o współpracy z IBM w zakresie rozwiązań do zarządzania wolumenami danych i budowania technologii nowej generacji na potrzeby AI dla operacji dronowych. W odpowiedzi na szybki rozwój i dynamicznie zmieniające się środowisko biznesowe, polska firma Dronehub poszukiwała […]

Continue reading

By ibmblogs on 01/03/2021

IBM Cloud Satellite umożliwia oferowanie bezpiecznej chmury z dowolnego miejsca – również w przetwarzaniu brzegowym

Ponad 65 partnerów, w tym Cisco, Dell Technologies oraz Intel, już współpracuje z IBM przy rozwoju usług chmury hybrydowej Usługi IBM Cloud Pak for Data as a Service dostarczane w modelu IBM Cloud Satellite pozwalają zapewnić większą dostępność algorytmów sztucznej inteligencji Watson Anywhere AI ARMONK, Nowy Jork, 1 marca 2021 r. – Firma IBM (NYSE: […]

Continue reading

By ibmblogs on 11/02/2021

IBM zwiększa dostępność usług cloud computing w Europie Środkowo-Wschodniej, aby pomóc firmom przejść na model chmury hybrydowej

Usługi polskich centrów danych IBM są odpowiedzią na najważniejsze potrzeby klientów – bezpieczeństwo, wysoką dostępność mocy obliczeniowych oraz spełnianie wymagań dotyczących miejsca i sposobu przechowywania danych Warszawa, 11 lutego 2021 r. – Firma IBM (NYSE: IBM) ogłosiła dzisiaj rozszerzenie swojej oferty z udostępnieniem usług IBM Cloud w Polsce. Polskie ośrodki przetwarzania danych IBM wesprą migrację […]

Continue reading