IBM Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech

Share this post:

IBM dzięki silnemu zaangażowaniu w sprawy klientów z branży finansowej wspiera przedsiębiorstwa z sektora FinTech w przewidywaniu, budowaniu i monetyzowaniu nowych rozwiązań. Dokonujemy tego przez dostarczanie narzędzi programistycznych, technologii, ale także dzięki szkoleniom i programom skierowanym do studentów uczelni wyższych, w tym kierunków podyplomowych. Nasze wysiłki w tym zakresie zostały docenione w raporcie CeFPro FinTech Leaders 2020. Na bazie opinii ponad 1200 liderów IT oraz profesjonalistów w dziedzinie finansów i ryzyka z branży finansowej, IBM zajął 1. miejsce w rankingu FinTech Leaders 2020. Ponadto IBM już drugi rok z rzędu jest liderem zestawienia AI w FinTech.

Zaangażowanie IBM w sektorze FinTech dotyczy również Polski, czego doskonałym przykładem jest współpraca IBM z Uniwersytetem Warszawskim. IBM Polska został Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie trwa nabór do 3. edycji studiów.

Studia podyplomowe FinTech skierowane są do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą poszerzyć swoją wiedzę o nowoczesnych technologiach oraz wpływie FinTechów na sektor finansowy, oraz do osób, które rozpoczynają własne projekty w tym obszarze. Uczestnicy studiów będą mieli okazję posłuchać wykładów wykwalifikowanej kadry złożonej z ekspertów i praktyków z rynku finansowego oraz branży technologicznej.

IBM jako Partner Technologiczny zaprezentuje uczestnikom praktyczne narzędzia wspierające trzy podstawowe obszary techniczne cyfrowej transformacji – chmurę, sztuczną inteligencję i blockchain. Ponadto jako eksperci dziedzinowi, wykładowcy IBM podzielą się wiedzą oraz przeprowadzą ćwiczenia praktyczne, mające na celu zrozumienie potencjału wykorzystania innowacyjnych technologii w biznesie.

Rosnące oczekiwania klientów, nowe wyzwania związane z pandemią COVID-19 czy też pojawienie się tzw. challenger banków oznaczają, że innowacyjne rozwiązania technologiczne muszą być wpisane w DNA uczestników rynku finansowego.

Sektor ma przed sobą dobre perspektywy, a z usług finansowych świadczonych przez internet korzysta coraz więcej Polaków, z czym wiąże się szereg wyzwań dla instytucji finansowych i liderów technologicznych. Tym bardziej cieszymy się możliwością współtworzenia tego typu studiów.

Zachęcam do zapoznania się z dodatkowymi informacjami o studiach podyplomowych FinTech pod patronatem IBM na stronie: podyplomowe.wz.uw.edu.pl/Fintech.

Do zobaczenia na wykładach!

Chief Technology Officer for IBM Poland & Baltics, MBA, Executive Architect

More stories
By ibmblogs on 23/04/2024

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dołącza do inicjatywy IBM SkillsBuild

Mariusz Ochla, IBM PBU University&Research Strategic Cooperation Leader Rozwój kompetencji w zakresie nowych technologii jest obecnie nieodzownym elementem ścieżki edukacyjnej, który wpisuje się w oczekiwania pracodawców i światowe trendy. W IBM podchodzimy do tego procesu z dużym zaangażowaniem i chcemy współuczestniczyć w edukacji młodego pokolenia. Dlatego z wielką przyjemnością informujemy o nawiązaniu partnerstwa z Uniwersytetem […]

Continue reading

By ibmblogs on 29/02/2024

Inter Cars rozwija biznes z IBM Power10

Bezpieczeństwo danych i szybka dostępność systemu w przypadku awarii lub ataku Inter Cars, największy dystrybutor części zamiennych do samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej, wybrał IBM Power10 do modernizacji swojego systemu IT i osiągnięcia dodatkowych korzyści biznesowych. Technologia IBM gwarantuje firmie co najmniej 5-letnią perspektywę rozwoju centralnego systemu ERP, nawet w scenariuszu podwojenia obciążenia. Wybór przez Inter […]

Continue reading

By ibmblogs and on 01/09/2022

Darczyńca – nowa i innowacyjna aplikacja w chmurze wspiera działania pomocowe samorządów

Aplikacja działa w chmurze IBM Cloud i wspiera przekazywanie niezbędnych przedmiotów osobom potrzebującym Warszawa, 1 września 2022 r: Infonet Projekt zaprezentował aplikację chmurową Darczyńca. To jedyne w Polsce tego typu rozwiązanie dla samorządów i organizacji społecznych do skoordynowanego i transparentnego zarządzania przekazywaniem darów od mieszkańców. Aplikacja Darczyńca jest hostowana w chmurze IBM Cloud, która zapewnia […]

Continue reading