About IBM in Estonia

IBM on maailma suurim infotehnoloogiafirma, kellel on esindused 170 riigis ning on kokku rohkem kui 325 000 töötajat.

IBM Eesti Esindus asutati 1992. aastal. 1998. aastast alates tegusteme eraldi firmana IBM Eesti. Meil on müügi-, marketingi- ja hooldusosakond ning lisaks monitooringukeskus - Tallinn Control Center, kus monitooritakse Põhjamaade klientide servereid.

IBM Eesti põhilisteks tegevusaladeks on riistvara ja tarkvara müümine läbi edasimüüjate võrgu ning infotehnoloogiliste teenuste ja lahenduste pakkumine. IT teenuste alla mahutab IBM nii organisatsiooni äriprotsesside kaardistamise ja analüüsi kui võrgulahenduste projekteerimise, nii IT outsource’ingu kui kliendisüsteemide monitooringu, aga ka palju muud.

Lisaks oma põhitegevusalale on IBM tuntud kui spordi toetaja. Eestis oleme toetanud erinevaid tenniseturniire - IBM Open 2000, Sampo Open 2002 ja Sampo Open 2003. IBM Eesti on toetanud ka Eesti noortennisiste – Kaia Kanepit, Triin Ellerit, Anet Kaasikut ja Jaak Põldmad.

Lisaks spordimaailma toetamisele on IBM tegev ka heategevuse vallas. IBM on välja töötanud ja viib ellu mitmeid sotsiaalseid programme, mille haare ulatub ka Eestisse.
Üheks selliseks on kasutatud arvutite kinkimine erinevatele haridus- ja sotsiaalasutustele. Selle programmi läbi on viimase 4 aasta jooksul Eestis kasutust leidnud rohkem ligi 400 süle- ja lauaarvutit.
Samuti on Eestisse jõudnud alla 10-aastastele lastele suunatud programm KidSmart EarlyLearning (US). KidSmart programmi raames on 18 Eesti kooli saanud endale spetsiaalsed arvutikioskid, milles sisalduv tarkvara aitab lastel õppida nii inglise keelt kui arendab nende arvuti kasutamise oskust ja loovust.
2003. aasta alguses jõudis Eestisse ka Try Science (US) multimeediakiosk, mis asub Tartus AHHAA Keskuses (link resides outside of ibm.com). Kiosk on ühendatud erinevate teaduskeskustega üle maailma ning selle läbi on võimalik teostada mitmeid teaduslikke eksperimente ning olla kursis kõikvõimalike teadusuudistega.