עבור לתוכן הראשי

תחבורה חכמה

איך נגיע מנקודה א' היום לנקודה ב' מחר.

ייתכן שבערי העתיד יהיו ציים של אוטובוסים קטנים יותר שישנו מסלולים בהתאם לצורך וינועו לעבר יעדים שם הם נדרשים ביותר, בעוד שאוטובוסים גדולים יותר ינועו בזמני שיא בנתיבים בהם הביקוש גבוה. כולם ישולבו עם מערכת העוקבת ומתאמת באופן דינאמי את התנועות שלהם, במטרה לעמוד על הצרכים המשתנים של המשתמשים.

עומסי תנועה עולים לכלכלת המדינה מיליארדים בכל שנה. אולם במקום לסלול כבישים חדשים, התשובה נמצאת בגישות חדשות.


ככל שהכלכלה צומחת כך התנועה גדלה באופן מעריכי. אולם כלי רכב חכמים וכבישים חדשים הם רק חלק מהפתרון. בעתיד, צמצום עומסים טמון בדרכים חכמות בהן מכוניות וכבישים ישפיעו הדדית זה על זה.

בעתיד, מערכות לא רק יפקחו על מצבים- הן יחזו את התהוותם.


 

אף אחד לא אוהב תחבורה

כל שנה, התחבורה מבזבזת 58 מיכליות ענק של דלק. מה תוכל לעשות? לבנות עולם חכם יותר.


 

חברת הרכבות ההולנדית מממשת חיסכון

Netherlands Railways מממשת חיסכון של 20 מיליון יורו בשנה עם טכנולוגיית ILOG Optimization – ראה וידיאו


 

מערכות תחבורה הן חלק ממערכת גדולה יותר

משמעות חשיבה מחדש איך להגיע מנקודה א' לנקודה ב' היא יישום טכנולוגיה חדשה ומדיניות חדשה לתפיסות והרגלים ישנים. כלומר, שיפור חווית הנהגים במקום ובזמן שהם נוהגים. זה עשוי להביא להשתכללות המכוניות בהן אנו נוהגים, הכבישים עליהם אנו נוהגים, וההסעה הציבורית שייתכן ונעדיף להשתמש בה. לדוגמה:

מערכת תחבורה חכמה (US) עזרה לשטוקהולם לצמצם פקקי תנועה ב- 20%, להפחית פליטת גז ב- 12% ולהעלות באופן דרמטי את השימוש בתחבורה ציבורית.

מחקר על יוממים שנערך לאחרונה (US) הראה על אובדן שעות שינה, שעות עבודה ועוגמת נפש כתוצאה מפקקי תנועה. במספר ערים, כמעט מחצית מהמשיבים אמרו שמערכת התחבורה הנוכחית העלתה את רמות המתח הנפשי שלהם.

תנועה בכבישים (US) הייתה אחד הנושאים בכנס "יבמ לחדשנות גלובלית", שם נשאלו כמה מטובי המוחות” בעולם: כיצד אנו משפרים את המכוניות, הכבישים, התחבורה הציבורית וכיצד אנו מובילים את הסחורות שלנו?


 

מסילות רכבת חכמות יותר

אינטליגנציה מוטמעת, כלי ניתוח ואופטימיזציה מעצבים מחדש את הותיקה מבין תעשיות התחבורה.