עבור לתוכן הראשי

מה פירוש 'חכם יותר'

ומדוע עיקרון זה הכרחי לעתיד שלנו
ראה כיצד אנו מתבוננים קדימה

מהי המשמעות של להיות חכם יותר?


 

אנו חיים בתקופה של שינויים סוערים, הדוחקים עסקים בכל הגדלים ובכל התעשיות. גם העולם משתנה, בדרכים מהותיות אחרות. הוא נעשה קטן יותר, שטוח יותר וחכם יותר.

כתוצאה מכך, מנהיגים מכל סוגי הארגונים ניצבים בפני אתגרים חדשים במטרה לשמור על הצלחתם. אותם ארגונים העונים על אתגרים אלה נמצאים בעמדה הטובה יותר להגיע לביצועים מנצחים ב"עשור החוכמה".  

עשור של חוכמה. צפה בסרטון הווידאו
כשאנו אומרים חכם יותר, אנו מתכוונים שהעולם  	נעשה:    	מאובזר  	מחובר  	חכם

הסימנים המעידים על עולם חכם יותר נמצאים סביבנו.

הנתונים הנאספים כיום רבים יותר מאי פעם. הם חושפים הכל החל בדפוסים גדולים ומערכתיים - השייכים לשווקים עולמיים, לתזרימי עבודה, לתשתיות לאומיות ולמערכות טבעיות - ועד למיקום, לטמפרטורה, לאבטחה ולמצבו של כל פריט בשרשרת אספקה עולמית.

ביבמ, ברצוננו לשלב ידע זה במערכות ובתהליכים שמניעים את העולם - בדברים שאף אחד לא מזהה בתור מחשבים: מכוניות (US), מכשירי חשמליים (US), כבישים (US), רשתות חשמל (US), clothes (US), ואף מערכות טבעיות כמו חקלאות (US) ונתיבי מים (US).

משנת 2008 (US), דיברו על הפעולות הדרושות לבניית עולם חכם יותר. למדנו שהחברות, הערים והעולם שלנו הם מערכות מורכבות, אכן, מערכות של מערכות. פיתוח מערכות אלה והפיכתן למאובזרות, לחכמות ולמקושרות יותר דורש שינוי מהותי בניהול ובממשל לכיוון גישות הדוגלות ביותר שיתוף פעולה.

סדרת דיונים למען עולם חכם יותר


 

שישה דברים הכרחיים למען עולם חכם יותר

לקבלת ביצועים מנצחים בעולם חכם יותר, הארגונים ניצבים בפני שישה דברים הכרחיים:

1. 	הפיכת נתונים  		לתובנות

הארגונים מוצפים בנתונים. בעולם חכם יותר, הארגונים המוצלחים ביותר יכולים להפוך נתונים לתובנות חשובות. באמצעות כלי ניתוח מתקדמים, תוכל לפתוח הזדמנויות חדשות לשיפור העסק על-ידי ביצוע של פעולות והחלטות מהירות, מושכלות ובטוחות.

קרא עוד אודות כלי ניתוח עסקיים ושיפור העסק (US).

2.	הנעת היעילות והתועלת  		של פעולות הארגון

בסביבה של צמיחה איטית, על הארגונים למצות עד תום את המשאבים המעטים שברשותם. כדי להצליח, על הארגון שלך להניע שיפורים תפעוליים ממושכים וברי-קיימא להפחתת העלויות ומידת המורכבות.

קרא עוד אודות מחשוב חכם (US).

 

3.	הגדלת הגמישות

בעולם חכם יותר, השינוי הוא הגורם הקבוע היחיד. החברות הגמישות ביותר ובעלות ההיענות הגדולה ביותר - הנתמכות במודלים ובתהליכים עסקיים חדשניים — יהיו בעמדה שתאפשר להן להוביל בתעשייה ולהתגבר על המתחרים.

קרא עוד אודות גמישות עסקית (US).

4.	יצירת קשר עם אנשים  		והעצמה שלהם

חדשנות נובעת משיתוף פעולה. ושיתוף פעולה מגיע מכל מקום. חברות המאמצות את כוחן של טכנולוגיות חברתיות ייתנו ביטוי לפרודוקטיביות ולחדשנות לכל אורכה של שרשרת הערך— מעובדים לשותפים, לספקים ועד ללקוחות.

קרא עוד אודות עסק חברתי (US).

 

5.	מתן אפשרות לחדשנות  		בשירותים ובמוצרים העסקיים

היצרנים ניצבים בפני דרישות גוברות לקבלת מוצרים חכמים יותר, שירותים חכמים יותר ויכולות חדשניות יותר - וכל זאת תוך יצירת חוויות מותאמות יותר בכל מחזור החיים של המוצרים והשירותים. ניתן להציע חדשנות מסוג זה ולהמשיך לשפר את העלות והיעילות.

קרא עוד אודות מוצרים ושירותים חכמים יותר (US).

6.	ניהול של סיכונים, אבטחה  		ותאימות

בעולם חכם יותר קיים מגוון של סיכונים: סיכונים בתחום האבטחה, האשראי, השווקים, התפעול, הסביבה והתאימות...אם למנות כמה מהם. בעזרת שיפורים מתאימים בתהליכים ובמערכות, המנהיגים יכולים לזהות סיכונים אלה, להעריך אותם ולפקח עליהם במטרה למזער ולמנוע אותם.

קרא עוד אודות אבטחה ויכולת להתאוששות מהירה (US).