עבור לתוכן הראשי

מימון חכם יותר

הדרך שבה העולם שלנו מנהל את הממון שלו צריכה להיות חכמה הרבה יותר – ועכשיו הוא יכול.

כסף חכם לא מחליף ידיים. הוא מחליף את הלך המחשבה.

במקום מזומן, הכסף שלנו שינה צורה והפך לאפסים ואחדות – קל יותר למניה, קל יותר לניוד וקל יותר לגניבה.

אולם במערכת בנקאות חכמה, קל יותר לנתח אפסים ואחדות אלו. ניתן מעתה להשתמש במידע על תנועות פיננסיות על מנת להניע צמיחה, להימנע מסיכון ולהביא לתועלת חברות, מדינות וכלכלות שלמות.


 

Smarter Banking for a Better Planet. Visionner la vidéo.

כסף כאינטליגנציה

יבמ פועלת ליצירת הדור הבא של טכנולוגיית בנקאות המטפלת בדרישות לתשתיות IT מעודכנות ומשודרגות לטיפול במספר חסר תקדים של מקורות מידע ולספק עוצמת חישוב בקנה מידה עצום. הלקוחות שלנו מעורבים בצורה פעילה בתהליך של הפיכתם למקושרים, ממוכשרים (instrumented) ואינטליגנטים יותר. על כן הם מבקשים למנף במהירות דגמים חדשים על מנת לטפל בצרכים העסקיים שלהם.

איך לבנות בנק חכם יותר

וונדי פלר מ IBV- מכון יבמ לערך עסקי מדברת על הדרך בה ארגונים הנותנים שירותים פיננסיים יכולים לספק יציבות שוק והכנסות בני-קיימא לכלכלה הריאלית, באמצעות בנקאות חכמה המערבת אמון, שירות ומוצרים חדשניים עם מחשוב ירוק לעולם טוב יותר.


 

50% - זהו אחוז הלקוחות שיתנו לבנק שלהם רק שתי הזדמנויות להיכשל לפני שהם שוקלים להחליף בנק. 25 ביליון – מערכות סחר גלובליות נמצאות תחת מתח עצום עקב טיפולן במיליארדי הודעות נתוני שוק מדי יום.

 

אחוז המשיבים אשר צופים שינויים רגולטוריים תוך חמש השנים הבאות.

לקראת שקיפות (transparency) וקיימות
(sustainability): בונים סדר פיננסי חדש

איך תייצר תעשיית השווקים הפיננסיים כסף בעתיד? המשבר הכלכלי הנוכחי חשף את הבעיות תוך יצירה וניצול של "כיסי עמימות" ברחבי המערכת. אם התעשייה אמורה לספק רווחים קיימים, יהא עליה לאמץ שינוי. בתחילה יהיה צורך לעבוד עם רגולטורים לבניית מערכת פיננסית שתהיה יציבה אך עדיין תאפשר חדשנות בריאה. גם חברות אינדיווידואליות יצטרכו להתמקצע וללמוד לקיים את הבטחות המותג שלהן.


 

התפשטות בפומבי: לרתום את עוצמת ה- Web 2.0 לבנייה מחדש של האמון בבנקאות

יותר לקוחות מקוונים מאי פעם. פרסום זה של IBV- מכון יבמ לערך עסקי מסביר מדוע על הבנקים ללמוד להשתמש בשיטות כדוגמת בלוגים ורשתות חברתיות על מנת להשיג בדרך משתלמת ויעילה בסיס לקוחות מחולק לקטעים ומבוזר יותר ויותר.

אמון גדל והולך, שקיפות וטכנולוגיה: נקודת מבט של לקוחות חברות הביטוח בהקשר גלובלי

מחקר מעודכן זה של IBV- מכון יבמ לערך עסקי מראה שמבטחים במדינות אמריקה, כמו עמיתיהם באירופה, סובלים מחוסר אמון של הלקוחות וששקיפות מוגברת, שירות וגמישות יהיו הכרחיים על מנת להשיג את הלקוח בעתיד.