16.08.2018

Poisťovňa NOVIS si vybrala na svoju expanziu IBM Cloud

Bratislava, 16. augusta 2018 – Spoločnosť IBM (NYSE:) dnes oznámila, že NOVIS, rastúca európska poisťovňa, si vybrala IBM Cloud, aby urýchlila svoju expanziu na zahraničných trhoch. Cloud spoločnosti IBM poisťovni NOVIS umožní zefektívnenenie obchodných procesov a rýchlejšie prijímanie inovácií v bezpečnom prostredí. V súčasnosti NOVIS prevádzkuje svoje IT systémy v cloude vo všetkých pobočkách, v desiatich európskych krajinách.

15.09.2017

Partnerstvo medzi IBM a Vmware urýchľuje prechod firiem do cloudu

Barcelona – 15. septembra 2017: Spoločnosti IBM a VMware oznámili, že viac ako 1400 firiem na celom svete rozširuje svoje VMware prostredie na IBM Cloud. Vďaka tomuto partnerstvu môžu klienti ako Honeywell International a Vodafone využívať globálny dosah a služby platformy IBM Cloud, ako aj infraštruktúru a prevádzkovú stabilitu systému VMware Cloud.

08.09.2017

IBM a MIT budú pokračovať v spoločnom výskume v oblasti umelej inteligencie

Cambridge – 8. septembra 2017: Spoločnosť IBM a Massachusetts Institute of Technology (MIT) oznámili, že IBM investuje v priebehu desiatich rokov 240 miliónov dolárov do spoločného MIT-IBM Watson laboratória umelej inteligenice (MIT-IBM Watson AI Lab), ktoré vytvorí práve v spolupráci s americkou MIT.

25.08.2017

IBM spolupracuje na platforme Blockchain v potravinárstve

Armonk – 25. augusta 2017: Množstvo popredných firiem v potravinárstve spolupracuje na platforme Blockchain s IBM. Ich hlavným cieľom je posilniť dôveru zákazníkov v celosvetovom systéme výroby potravín.

17.08.2017

Sony vyvinula nový systém pre správu dát o vzdelávaní študentov založený na technológii IBM Blockchain

Armonk – 17. augusta 2017: Spoločnosť IBM oznámila, že Sony Corporation a Sony Global Education, dcérska spoločnosti Sony poskytujúca celosvetové vzdelávacie služby, vyvinuli novú platformu pre správu študentských záznamov založenú na technológii blockchain.

07.08.2017

IBM získala patent na kryptografické kľúče a kódy na ochranu dát

Armonk – 7. augusta 2017: Spoločnosť IBM oznámila, že jej inžinieri získali patent na systém na ochranu kryptografických kľúčov a kódov. Systém je navrhnutý tak, aby bol vysoko odolný voči neoprávnenej manipulácii.

28.07.2017

IBM a Albertská univerzita využili algoritmy strojového učenia pri odhaľovaní symptómov schizofrénie

Yorktown, New York – 28. júla 2017: Výskumníci zo spoločnosti IBM (NYSE: IBM) a Albertskej univerzity v Edmontone v Kanade publikovali v magazíne Schizophrenia najnovšie výsledky výskumu, podľa ktorého umelá inteligencia a algoritmy strojového učenia dokázali predvídať so 74% presnosťou prípady schizofrénie.

17.07.2017

IBM Mainframe prináša novú éru ochrany dát

Armonk – 17. júla 2017: Spoločnosť IBM predstavila IBM Z – novú generáciu najvýkonnejšieho transakčného systému na svete, schopného zvládnuť vyše 12 miliárd zašifrovaných transakcií denne. Nový systém tiež prináša prelomový šifrovací program, ktorý prvýkrát v histórii umožňuje neustále šifrovanie dát, z akejkoľvek aplikácie, cloudového systému, alebo databázy.

26.06.2017

IBM urýchľuje zjednotené riadenie dát, aby firmám uľahčila zvládnutie GDPR

Cambridge – 26. júna 2017: Spoločnosť IBM oznámila zásadný posun v oblasti riadenia dát a data science. Vývojári a analytici vďaka tomu budú môcť využiť kognitívne technológie pre lepšie porozumenie a získanie kontroly nad svojimi dátami.

05.05.2017

IBM X-Force: finančné inštitúcie boli v roku 2016 najčastejším cieľom kyberzločincov

Cambridge – 5. mája 2017: Divízia IBM Security zverejnila výsledky prieskumu svojho tímu IBM X-Force. Vyplýva z neho, že v roku 2016 zaznamenal sektor finančných služieb v porovnaní s ostatnými odvetviami najvyšší počet kybernetických útokov.

05.04.2017

Novou generálnou riaditeľkou IBM Česká republika a Slovensko je Zuzana Kocmaníková

Bratislava – 5. apríla 2017: Spoločnosť IBM dnes oznámila menovanie Zuzany Kocmaníkovej do pozície novej generálnej riaditeľky spoločnosti IBM v Českej republike a na Slovensku, s platnosťou od začiatku apríla tohto roka. Zuzana Kocmaníková bude tiež generálnou riaditeľkou IBM regiónu Central (Česká republika a Slovenská republika).

17.03.2017

IBM a Visa urobia vďaka platforme Watson z áut a spotrebičov s internetom potenciálne predajné miesta

Mníchov – 17. marca 2017: Spoločnosti IBM a Visa oznámili, že spolupracujú na zavedení bezpečných platieb prostredníctvom zariadení pripojených k internetu vecí (IoT).

03.03.2017

IBM otvára v Košiciach prvé IoT pracovisko na Slovensku

Bratislava – 3. marca 2017: Spoločnosť IBM dnes oznámila, že v Košiciach otvára svoje prvé pracovisko zamerané na tvorbu a implementáciu riešení internetu vecí, z angl. skratky IoT (Internet of Things).

02.03.2017

IBM Watson for Oncology bude radiť lekárom zo siete nemocníc Svet zdravia pri liečbe pacientov

Bratislava – 2. marca 2017: Sieť nemocníc Svet zdravia oznámila, že bude využívať platformu IBM Watson for Oncology, vďaka ktorej bude poskytovať možnosti liečby nádorových ochorení na základe už overených postupov.

24.02.2017

IBM prináša kyberbezpečnostný program Watson pre kognitívne bezpečnostné centrá

Cambridge – 24. februára 2016: Divízia IBM Security ohlásila dostupnosť kyberbezpečnostného programu Watson (Watson for Cyber Security), prvej inteligentnej technológie v odbore navrhnutej na využívanie v kognitívnych bezpečnostných centrách.

09.02.2017

Až 98 percent príslušníkov generácie Z nakupuje v kamenných obchodoch

Armonk – 9. februára 2017: Napriek očakávaniam, že prvá "digitálne gramotná" generácia bude nakupovať online, nová štúdie, ktorú vydala spoločnosť IBM a Národná federácia maloobchodníkov – National Retail Federation (NRF) zistila, že takmer všetci členovia generácie Z radšej nakupujú v kamenných obchodoch, než online.

31.01.2017

Billdu využíva IBM Cloud na zvýšenie výkonu svojich aplikácií

Bratislava – 31. januára 2017: Spoločnosť IBM dnes oznámila, že start-up Billdu, ktorý vyvinul moderný fakturačný nástroj, pomocou ktorého môžete vystavovať doklady kedykoľvek a kdekoľvek, si vybral IBM Cloud na prevádzkovanie svojich riešení.

IBM Slovensko na Facebooku

  • Facebook

    IBM prináša komplexné, inovatívne a profesionálne riešenia a služby v oblasti IT svojim zákazníkom po celom svete.

RSS

Súvisiace linky