Systemy na miarę cyfrowej transformacji

Share this post:

Systemy na miarę cyfrowej transformacji

Dzisiaj wszyscy jesteśmy świadkami i uczestnikami cyfrowej rewolucji. Sieci społecznościowe i urządzenia mobilne zmieniły całkowicie sposób, w jaki podejmujemy ważne decyzje.

Oto jak postępowała cyfryzacja w ostatnim półwieczu:

  • Od lat 60. do 90. przeprowadziliśmy digitalizację systemów back office;
  • Od lat 90. do 2010 żyliśmy w epoce Internetu – digitalizacji podlegał handel i komunikacja;
  • Od 2010 roku kończymy ostatni etap digitalizacji, w którym digitalizujemy już dosłownie wszystko.

Chmury obliczeniowe, sztuczna inteligencja, blockchain i inicjatywy związane z transformacją cyfrową generują nowe możliwości, ale jednocześnie stawiają nowe wymagania przed infrastrukturą informatyczną. Liderzy IT muszą zapewnić wyższą wydajność i skalowalność niż kiedykolwiek, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo danych i operacji. Jak wynika bowiem z badania IBM, w konkurencji biznesowej wygrywają te firmy, które jako swój priorytet stawiają spersonalizowane doświadczenie klienta ze swoją ofertą.

Jakie zatem powinny być systemy na miarę cyfrowej transformacji? Tłumaczy Agnieszka Borkowska, Systems HW Technical Country Leader w IBM Polska, na filmie.

Z ostatniej chwili: systemy IBM Power zostały wyróżnione przez dwa niezależne magazyny w Polsce.
IBM Power Systems E870C został wybrany Produktem Roku przez redakcję miesięcznika IT Professional, natomiast IBM Power System S922 został wyróżniony przez czytelników i redakcję miesięcznika IT w Administracji. Obie nagrody odebrała Aga Borkowska. Gratulacje!

Systems HW Technical Country Leader w IBM Polska

More stories
By Agnieszka Borkowska on 11/12/2018

Systemy na miarę cyfrowej transformacji

Systemy na miarę cyfrowej transformacji Dzisiaj wszyscy jesteśmy świadkami i uczestnikami cyfrowej rewolucji. Sieci społecznościowe i urządzenia mobilne zmieniły całkowicie sposób, w jaki podejmujemy ważne decyzje. Oto jak postępowała cyfryzacja w ostatnim półwieczu: Od lat 60. do 90. przeprowadziliśmy digitalizację systemów back office; Od lat 90. do 2010 żyliśmy w epoce Internetu – digitalizacji podlegał […]

Continue reading