#IBMtechnologiejutra

Nie do końca cyfrowe Bieszczady. Transformacja postępuje…

Share this post:

Moje wakacje 2017

Góry, Bieszczady, las, przyroda i…TripAdvisor, Google Maps, Audioteka, Endomondo, TheWeather Channel, Apple Music plus jeszcze kilka pomniejszych aplikacji – to wszystko na małym urządzaniu z logiem  nadgryzionego jabłka zwanym smartfonem.

Transformacja cyfrowa postępuje

Dlaczego IBM stworzył platformę Bluemix? Dlaczego w nią nieustannie inwestuje i rozbudowuje? Dlaczego połączył ją z zakupionym w 2013 roku Softlayerem, dlaczego dołączył do platformy najlepszy na świecie Object Storage (Cleversafe), dlaczego dodał do Bluemixa ponad 40 różnego rodzaju serwisów Watson czy możliwość wykorzystania komputerów kwantowych?

Bo świat stoi na aplikacjach!

Steve Jobs przewidział 10 lat temu tworząc pierwszego iPhone’a to co dzieje się właśnie na świecie, przewidział to, że właśnie aplikacje staną się duszą telefonów, ułatwiając zarówno życie biznesowe jak i prywatne. To aplikacje coraz częściej decydują, gdzie pojedziemy samochodem, jaki hotel wybierzemy i gdzie zjemy. To aplikacje stały się naszą latarnia morska nie tylko w cyfrowym świecie, ale i w tym realnym. Co prawda wg. badań około 80% aplikacji jest usuwanych tego samego dnia, zaraz po instalacji, ale te pozostałe 20% jest przez nas nieustannie użytkowanych. Czy wyobrażacie sobie bankowość bez dostępu mobilnego – ja nie!

A co ma do tego Bluemix?

Nowoczesny dostawca chmurowy, chcąc być partnerem technologicznym a nie tylko zwykłym jednym z wielu dostawców IT, powinien umieć dostarczyć nam budulca i miejsca do tworzenia i najważniejsze, działania aplikacji w przystępnej formie. Taki budulcem są mikroserwisy i mikrousługi. Nie bez znaczenia pozostaje forma dostarczenia usługi (np. w formie prywatnych lub dedykowanych zasobów) czy tez atrakcyjna forma płatności taka jak freemium. Taką platformą stał się i cały czas staje się najbardziej rozwijany produkt chmurowy IBM – Bluemix. Pełny Platform as a Service (ponad 150 serwisów w tym te wspomniane wyżej) wraz z pełnym Infrastructure as a Service (wcześniej Softlayer) w wersji publicznej chmury oraz prywatnej czy też dedykowanych zasobów. Tylko tyle i aż tyle potrzeba żeby móc wykorzystać wszystko to nad czym IBM wraz z partnerami pracował ponad 100 lat! Pozostaje mieć pomysł i “przelać” go na cyfrowy papier, bo wszystkie składniki znajdziesz właśnie w IBM Bluemix.

Tymczasem kończąc ten artykuł, zsynchronizuje tylko pocztę na iPadzie, zaktualizuje jakieś aplikacje które krzyczą, że są nowe ich wersje, zobaczę newsy na Google News, wrzucę jakiś ciekawy post na LinkedIn, włączę muzykę na Apple Music i będę kontemplował się Bieszczadami już w realu… patrząc na czas przemijający na smartwatchu…!

IBM Cloud Platform Sales Leader Poland and Baltics

More #IBMtechnologiejutra stories
By ibmblogs on 28/07/2021

Asseco wprowadza nowy Portal Klienta dla firm użyteczności publicznej wspierany przez technologię chmury IBM i Red Hat

Nowe rozwiązanie AUMS  ma pomóc firmom użyteczności publicznej w bezpiecznym zarządzaniu rozliczeniami  klientów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów IT Asseco Poland przy wsparciu partnera technologicznego IBM stworzyło nową platformę pod nazwą AUMS Portal Klienta. To rozwiązanie nowej generacji w zakresie obsługi klienta, przeznaczone m.in. dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, które chcą umożliwić lub usprawnić cyfrową komunikację, dystrybucję […]

Continue reading

By ibmblogs on 23/06/2021

IBM Business Partner Academy: wyróżnienia dla najlepszych Partnerów Handlowych 2020 roku

23 czerwca 2021 r. odbyła się Gala Partnerska – IBM Business Partner Academy, podczas której mieliśmy przyjemność wirtualnie gościć naszych Partnerów Handlowych. Spotkanie otworzył Jarosław Szymczuk – Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie oraz Piotr Łaszczewski – Dyrektor Organizacji Partnerskiej IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Następnie Krzysztof Bulaszewski – IBM Alumni przybliżył historię IBM w […]

Continue reading

By ibmblogs on 08/06/2021

Kancelaria SSW Pragmatic Solutions przedstawia AQUILĘ – sztuczną inteligencję do automatycznej analizy dokumentów

Zbudowana w chmurze IBM Cloud przy wsparciu Działu Usług Technologicznych IBM – platforma AI, daje klientom elastyczność wdrożeń w hybrydowych środowiskach chmurowych Warszawa, 8 czerwca, 2021 r: Kancelaria prawnicza SSW Pragmatic Solutions informuje o premierze AQUILA: opartej na sztucznej inteligencji platformy, służącej do kompleksowej, w pełni zautomatyzowanej analizy treści dokumentów, rozwijanej we współpracy z Działem […]

Continue reading