#IBMtechnologiejutra

Nie do końca cyfrowe Bieszczady. Transformacja postępuje…

Share this post:

Moje wakacje 2017

Góry, Bieszczady, las, przyroda i…TripAdvisor, Google Maps, Audioteka, Endomondo, TheWeather Channel, Apple Music plus jeszcze kilka pomniejszych aplikacji – to wszystko na małym urządzaniu z logiem  nadgryzionego jabłka zwanym smartfonem.

Transformacja cyfrowa postępuje

Dlaczego IBM stworzył platformę Bluemix? Dlaczego w nią nieustannie inwestuje i rozbudowuje? Dlaczego połączył ją z zakupionym w 2013 roku Softlayerem, dlaczego dołączył do platformy najlepszy na świecie Object Storage (Cleversafe), dlaczego dodał do Bluemixa ponad 40 różnego rodzaju serwisów Watson czy możliwość wykorzystania komputerów kwantowych?

Bo świat stoi na aplikacjach!

Steve Jobs przewidział 10 lat temu tworząc pierwszego iPhone’a to co dzieje się właśnie na świecie, przewidział to, że właśnie aplikacje staną się duszą telefonów, ułatwiając zarówno życie biznesowe jak i prywatne. To aplikacje coraz częściej decydują, gdzie pojedziemy samochodem, jaki hotel wybierzemy i gdzie zjemy. To aplikacje stały się naszą latarnia morska nie tylko w cyfrowym świecie, ale i w tym realnym. Co prawda wg. badań około 80% aplikacji jest usuwanych tego samego dnia, zaraz po instalacji, ale te pozostałe 20% jest przez nas nieustannie użytkowanych. Czy wyobrażacie sobie bankowość bez dostępu mobilnego – ja nie!

A co ma do tego Bluemix?

Nowoczesny dostawca chmurowy, chcąc być partnerem technologicznym a nie tylko zwykłym jednym z wielu dostawców IT, powinien umieć dostarczyć nam budulca i miejsca do tworzenia i najważniejsze, działania aplikacji w przystępnej formie. Taki budulcem są mikroserwisy i mikrousługi. Nie bez znaczenia pozostaje forma dostarczenia usługi (np. w formie prywatnych lub dedykowanych zasobów) czy tez atrakcyjna forma płatności taka jak freemium. Taką platformą stał się i cały czas staje się najbardziej rozwijany produkt chmurowy IBM – Bluemix. Pełny Platform as a Service (ponad 150 serwisów w tym te wspomniane wyżej) wraz z pełnym Infrastructure as a Service (wcześniej Softlayer) w wersji publicznej chmury oraz prywatnej czy też dedykowanych zasobów. Tylko tyle i aż tyle potrzeba żeby móc wykorzystać wszystko to nad czym IBM wraz z partnerami pracował ponad 100 lat! Pozostaje mieć pomysł i “przelać” go na cyfrowy papier, bo wszystkie składniki znajdziesz właśnie w IBM Bluemix.

Tymczasem kończąc ten artykuł, zsynchronizuje tylko pocztę na iPadzie, zaktualizuje jakieś aplikacje które krzyczą, że są nowe ich wersje, zobaczę newsy na Google News, wrzucę jakiś ciekawy post na LinkedIn, włączę muzykę na Apple Music i będę kontemplował się Bieszczadami już w realu… patrząc na czas przemijający na smartwatchu…!

IBM Cloud Platform Sales Leader Poland and Baltics

More #IBMtechnologiejutra stories
By Maciej Jędrzejczyk on 11/09/2019

Czy algorytmy boją się piątku trzynastego?

Każdy z nas, gdzieś w głębi duszy, kieruje się wiekowymi przesądami i uprzedzeniami. Niektóre z nich traktowane są jako element tradycji, jeszcze inne są integralną częścią naszego dziedzictwa kulturowego. Nasze zachowania oraz reakcje na pewne sytuacje są tak głęboko zakorzenione, że traktujemy je jako normalne. I choć takie czynności, jak unikanie czarnych kotów na ulicy, […]

Continue reading

By Przemysław Galiński on 26/07/2019

Think Big

Think Big! Idea przyświecająca IBM przez lata była i jest najbardziej aktualną myślą odnoszącą się do technologii, rozwiązań i wsparcia, którego udzielamy naszym klientom na całym świecie! Czy idea Think Big pozostanie aktualna przez kolejne dekady? Będzie można się tego dowiedzieć na największej konferencji organizowanej przez IBM Polska, która odbędzie się 17 września w Centrum […]

Continue reading

By Piotr Pietrzak on 01/07/2019

Wszystkiemu winny jest Pan Hertz 5G – technologia mobilna piątej generacji

Technologie cyfrowe, informatyczne i komunikacyjne stały się nieodzownym elementem wszystkich gałęzi gospodarki i naszego życia.  Dają one możliwość budowy nowych rozwiązań nakierowanych na użytkownika końcowego, biznes czy przemysł. Umożliwiają przy tym rozwijanie nowych modeli biznesowych niejednokrotnie zmieniając funkcjonowanie całych branż lub tworząc nowe. Dawno już zrewolucjonizowały sposoby komunikacji i wymiany informacji przyzwyczajając nas do życia […]

Continue reading