#IBMtechnologiejutra

Nie do końca cyfrowe Bieszczady. Transformacja postępuje…

Share this post:

Moje wakacje 2017

Góry, Bieszczady, las, przyroda i…TripAdvisor, Google Maps, Audioteka, Endomondo, TheWeather Channel, Apple Music plus jeszcze kilka pomniejszych aplikacji – to wszystko na małym urządzaniu z logiem  nadgryzionego jabłka zwanym smartfonem.

Transformacja cyfrowa postępuje

Dlaczego IBM stworzył platformę Bluemix? Dlaczego w nią nieustannie inwestuje i rozbudowuje? Dlaczego połączył ją z zakupionym w 2013 roku Softlayerem, dlaczego dołączył do platformy najlepszy na świecie Object Storage (Cleversafe), dlaczego dodał do Bluemixa ponad 40 różnego rodzaju serwisów Watson czy możliwość wykorzystania komputerów kwantowych?

Bo świat stoi na aplikacjach!

Steve Jobs przewidział 10 lat temu tworząc pierwszego iPhone’a to co dzieje się właśnie na świecie, przewidział to, że właśnie aplikacje staną się duszą telefonów, ułatwiając zarówno życie biznesowe jak i prywatne. To aplikacje coraz częściej decydują, gdzie pojedziemy samochodem, jaki hotel wybierzemy i gdzie zjemy. To aplikacje stały się naszą latarnia morska nie tylko w cyfrowym świecie, ale i w tym realnym. Co prawda wg. badań około 80% aplikacji jest usuwanych tego samego dnia, zaraz po instalacji, ale te pozostałe 20% jest przez nas nieustannie użytkowanych. Czy wyobrażacie sobie bankowość bez dostępu mobilnego – ja nie!

A co ma do tego Bluemix?

Nowoczesny dostawca chmurowy, chcąc być partnerem technologicznym a nie tylko zwykłym jednym z wielu dostawców IT, powinien umieć dostarczyć nam budulca i miejsca do tworzenia i najważniejsze, działania aplikacji w przystępnej formie. Taki budulcem są mikroserwisy i mikrousługi. Nie bez znaczenia pozostaje forma dostarczenia usługi (np. w formie prywatnych lub dedykowanych zasobów) czy tez atrakcyjna forma płatności taka jak freemium. Taką platformą stał się i cały czas staje się najbardziej rozwijany produkt chmurowy IBM – Bluemix. Pełny Platform as a Service (ponad 150 serwisów w tym te wspomniane wyżej) wraz z pełnym Infrastructure as a Service (wcześniej Softlayer) w wersji publicznej chmury oraz prywatnej czy też dedykowanych zasobów. Tylko tyle i aż tyle potrzeba żeby móc wykorzystać wszystko to nad czym IBM wraz z partnerami pracował ponad 100 lat! Pozostaje mieć pomysł i “przelać” go na cyfrowy papier, bo wszystkie składniki znajdziesz właśnie w IBM Bluemix.

Tymczasem kończąc ten artykuł, zsynchronizuje tylko pocztę na iPadzie, zaktualizuje jakieś aplikacje które krzyczą, że są nowe ich wersje, zobaczę newsy na Google News, wrzucę jakiś ciekawy post na LinkedIn, włączę muzykę na Apple Music i będę kontemplował się Bieszczadami już w realu… patrząc na czas przemijający na smartwatchu…!

IBM Cloud Platform Sales Leader Poland and Baltics

More #IBMtechnologiejutra stories
By Przemysław Galiński on 19/06/2019

Dostawca chmury na miarę naszych potrzeb, czyli sztuka wyboru technologii

Wybór partnera życiowego do łatwych nie należy, na szczęście wybór partnera technologicznego jest już trochę prostszy. Jednak tylko trochę. Tym tekstem postaram się przybliżyć najważniejsze aspekty, które warto przeanalizować przed podjęciem decyzji o współpracy z dostawcą chmury. Czego należy unikać, a co jest pożądane w tym nowym wciąż dla biznesu obszarze technologii? Zapraszam do lektury. […]

Continue reading

By Ramona Dragomir on 10/06/2019

IBM Partner Ecosystem Summit

6 czerwca 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć naszych Partnerów Handlowych na IBM Partner Ecosystem Summit. Spotkanie otworzył Jarosław Szymczuk – Dyrektor Generalny IBM PAB, który przedstawił strategię IBM opartą na IBM Cloud i AI oraz Piotr Łaszczewski – Partner Ecosystem Leader IBM PAB, który podsumował zeszły rok i omówił bieżącą współpracę z Partnerami Handlowymi. Konferencja była okazją do […]

Continue reading

By Marcin Wędzel on 24/04/2019

Adopcja chmury – dlaczego tak ważna i dlaczego tak trudna?

Adopcja chmury – dlaczego tak ważna i dlaczego tak trudna? Chmura nie bez przyczyny podbija świat biznesu. Sprawia, że najbardziej zaawansowane technologie są dostępne dla każdego przesiębiorstwa za pomocą kilku kliknięć, dostosowując swoje rozmiary i możliwości do dynamiki biznesu i jego potrzeb. Ale aby maksymalnie wykorzystać potencjał chmury, należy dostosować organizację do właściwego korzystania z […]

Continue reading