#IBMtechnologiejutra

Nie do końca cyfrowe Bieszczady. Transformacja postępuje…

Share this post:

Moje wakacje 2017

Góry, Bieszczady, las, przyroda i…TripAdvisor, Google Maps, Audioteka, Endomondo, TheWeather Channel, Apple Music plus jeszcze kilka pomniejszych aplikacji – to wszystko na małym urządzaniu z logiem  nadgryzionego jabłka zwanym smartfonem.

Transformacja cyfrowa postępuje

Dlaczego IBM stworzył platformę Bluemix? Dlaczego w nią nieustannie inwestuje i rozbudowuje? Dlaczego połączył ją z zakupionym w 2013 roku Softlayerem, dlaczego dołączył do platformy najlepszy na świecie Object Storage (Cleversafe), dlaczego dodał do Bluemixa ponad 40 różnego rodzaju serwisów Watson czy możliwość wykorzystania komputerów kwantowych?

Bo świat stoi na aplikacjach!

Steve Jobs przewidział 10 lat temu tworząc pierwszego iPhone’a to co dzieje się właśnie na świecie, przewidział to, że właśnie aplikacje staną się duszą telefonów, ułatwiając zarówno życie biznesowe jak i prywatne. To aplikacje coraz częściej decydują, gdzie pojedziemy samochodem, jaki hotel wybierzemy i gdzie zjemy. To aplikacje stały się naszą latarnia morska nie tylko w cyfrowym świecie, ale i w tym realnym. Co prawda wg. badań około 80% aplikacji jest usuwanych tego samego dnia, zaraz po instalacji, ale te pozostałe 20% jest przez nas nieustannie użytkowanych. Czy wyobrażacie sobie bankowość bez dostępu mobilnego – ja nie!

A co ma do tego Bluemix?

Nowoczesny dostawca chmurowy, chcąc być partnerem technologicznym a nie tylko zwykłym jednym z wielu dostawców IT, powinien umieć dostarczyć nam budulca i miejsca do tworzenia i najważniejsze, działania aplikacji w przystępnej formie. Taki budulcem są mikroserwisy i mikrousługi. Nie bez znaczenia pozostaje forma dostarczenia usługi (np. w formie prywatnych lub dedykowanych zasobów) czy tez atrakcyjna forma płatności taka jak freemium. Taką platformą stał się i cały czas staje się najbardziej rozwijany produkt chmurowy IBM – Bluemix. Pełny Platform as a Service (ponad 150 serwisów w tym te wspomniane wyżej) wraz z pełnym Infrastructure as a Service (wcześniej Softlayer) w wersji publicznej chmury oraz prywatnej czy też dedykowanych zasobów. Tylko tyle i aż tyle potrzeba żeby móc wykorzystać wszystko to nad czym IBM wraz z partnerami pracował ponad 100 lat! Pozostaje mieć pomysł i “przelać” go na cyfrowy papier, bo wszystkie składniki znajdziesz właśnie w IBM Bluemix.

Tymczasem kończąc ten artykuł, zsynchronizuje tylko pocztę na iPadzie, zaktualizuje jakieś aplikacje które krzyczą, że są nowe ich wersje, zobaczę newsy na Google News, wrzucę jakiś ciekawy post na LinkedIn, włączę muzykę na Apple Music i będę kontemplował się Bieszczadami już w realu… patrząc na czas przemijający na smartwatchu…!

IBM Cloud Platform Sales Leader Poland and Baltics

More #IBMtechnologiejutra stories
By ibmblogs on 30/03/2021

Trzecia Strona wdraża rozwiązania chmury hybrydowej IBM, aby zapewnić zdalny dostęp do książek podczas pandemii

Warszawa, 30 marca 2021 – IBM (NYSE: IBM) ogłosił dzisiaj, że Trzecia Strona, dostawca cyfrowych rozwiązań dla bibliotek w Polsce, wdraża narzędzia chmury hybrydowej IBM dla swoich systemów Alfios i Bibliografia, udostępniając zasoby biblioteczne z dowolnego miejsca i urządzenia połączonego z internetem. Dzięki temu Trzecia Strona może sprostać rosnącym potrzebom bibliotek w zakresie digitalizacji zasobów […]

Continue reading

By ibmblogs on 10/03/2021

Booking Group – firma wypożyczająca samochody online wybiera IBM Cloud, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów

IBM i Booking Group, firma wypożyczająca samochody online, ogłosiły, że Booking Group przyspiesza transformację biznesu dzięki technologii i usługom dostępnym w chmurze IBM Cloud. Firmy z różnych branż starają się jak najszybciej przeprowadzać transformację cyfrową, aby zachować konkurencyjność, jednocześnie poszukując sposobów ochrony swoich danych w wielochmurowych modelach hybrydowych. Rozwiązania IBM Cloud oferując jednocześnie zwiększoną elastyczność […]

Continue reading

By ibmblogs on 01/03/2021

IBM Cloud Satellite umożliwia oferowanie bezpiecznej chmury z dowolnego miejsca – również w przetwarzaniu brzegowym

Ponad 65 partnerów, w tym Cisco, Dell Technologies oraz Intel, już współpracuje z IBM przy rozwoju usług chmury hybrydowej Usługi IBM Cloud Pak for Data as a Service dostarczane w modelu IBM Cloud Satellite pozwalają zapewnić większą dostępność algorytmów sztucznej inteligencji Watson Anywhere AI ARMONK, Nowy Jork, 1 marca 2021 r. – Firma IBM (NYSE: […]

Continue reading