Chmura

IBM wprowadza pakiet rozwiązań dla banków i instytucji finansowych IBM Cloud for Financial Services

Share this post:

SAP dołączył do ekosystemu obejmującego ponad 90 partnerów i firm sektora FinTech, które już współpracują z IBM przy rozwoju tego pakietu

Firma IBM zapowiedziała, że ogólna dostępność pierwszej w branży platformy chmurowej dedykowanej do sektora usług finansowych, IBM Cloud for Financial Services, zostanie teraz uzupełniona o obsługę Red Hat OpenShift i innych usług natywnych w chmurze. Przedstawiona po raz pierwszy w 2019 roku platforma chmurowa IBM Cloud for Financial Services została zaprojektowana we współpracy z Bank of America. Od tamtej pory IBM zbudował środowisko chmury, które jest w stanie zaspokoić potrzeby branży usług finansowych w zakresie obciążeń i ochrony danych o znaczeniu krytycznym dzięki naszym możliwościom zapewniania zgodności i najlepszym w branży zabezpieczeniom1. IBM Cloud for Financial Services zaprojektowano z myślą o zmniejszeniu ryzyka dla instytucji finansowych, ich partnerów i firm sektora FinTech oraz szybkim wprowadzaniu innowacji dzięki wbudowanym mechanizmom kontroli, które nadzorują cały ekosystem.

Oprócz Bank of America firma IBM współpracuje z kilkoma globalnymi instytucjami finansowymi, takimi jak BNP Paribas, Luminor Bank, MUFG i innymi, a także z ponad 90 niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) oraz dostawcami usług typu Software as a Service (SaaS). W ramach dzisiejszego ogłoszenia, SAP dołączył do ekosystemu IBM Cloud for Financial Services, aby oferować klientom zróżnicowany zestaw aplikacji do wdrożenia za pośrednictwem tej platformy.

„Razem z największymi bankami na świecie i niezależnymi partnerami pracujemy nad wypracowaniem standardów w zakresie wdrażania chmury w branżach podlegających ścisłym regulacjom, tak aby poprawiać bezpieczeństwo wprowadzanych innowacji i zgodności z przepisami” – powiedział Howard Boville, kierownik IBM Hybrid Cloud Platform. „Koncentrując się na bezpieczeństwie danych dostarczanych dzięki zaawansowanym możliwościom szyfrowania, takim jak usługi IBM Cloud Hyper Protect Crypto chcemy zmniejszyć ryzyko w łańcuchu dostaw dla banków, ubezpieczycieli i innych podmiotów z branży usług finansowych, przyspieszając jednocześnie czas, w jakim mogą one napędzać innowacje i korzystać z nich”. 

Bezpieczna platforma zaprojektowana z myślą o otwartych innowacjach

Dzięki dostępności IBM Cloud for Financial Services branża usług finansowych, wraz z partnerami technologicznymi, może teraz budować aplikacje przy użyciu Red Hat OpenShift, migrować obciążenia maszyn wirtualnych i tworzyć profile zgodności w swoich obciążeniach roboczych, aby pomagać w obsłudze ciągłych potrzeb w zakresie zgodności. Instytucje świadczące usługi finansowe mogą teraz przyspieszyć swoją transformację w kierunku rozwiązań chmurowych dzięki wbudowanym zabezpieczeniom i mechanizmom kontroli zgodności IBM Cloud for Financial Services, zarówno dla natywnych obciążeń w chmurze, jak i VMware.

Platforma IBM Cloud for Financial Services jest oparta na chmurze IBM Cloud, najbezpieczniejszej w branży i najbardziej otwartej chmurze dla firm, która wykorzystuje Red Hat OpenShift jako podstawowe środowisko Kubernetes do zarządzania skonteneryzowanym oprogramowaniem na przestrzeni całego przedsiębiorstwa i obejmuje ponad 200 opartych na API, natywnych dla chmury usług PaaS do tworzenia nowych i ulepszonych aplikacji natywnych w chmurze. Deweloperzy i partnerzy ekosystemu mogą budować i modernizować w bezpiecznym środowisku, aby wprowadzać innowacje dla współczesnych klientów.

Ochrona danych dzięki poufnemu przetwarzaniu

Aby chronić dane zarówno obciążeń Cloud Native jak i VMware, IBM Cloud for Financial Services wykorzystuje opracowane przez IBM funkcje poufnego przetwarzania czwartej generacji oraz szyfrowanie „Keep Your Own Key” dostarczane przez usługę IBM Hyper Protect i wspierane przez najwyższy dostępny na rynku poziom certyfikacji bezpieczeństwa1. To zapewnia przedsiębiorstwom wspieraną przez technologię kontrolę nad własnymi kluczami szyfrowania, dzięki czemu klienci są jedynymi, którzy mogą kontrolować dostęp do swoich danych. To samo zabezpieczenie sprzętowe umożliwia poufne przetwarzanie danych, co oznacza, że instytucje finansowe mogą przetwarzać krytyczne dane w zabezpieczonej enklawie we współdzielonym środowisku chmury.

Aby ułatwić wdrażanie chmury klientom usług finansowych, IBM opracował platformę IBM Cloud for Financial Services, która pomaga spełniać obowiązujące w ściśle regulowanej branży wymogi dotyczące bezpieczeństwa i przepisów. Centralnym elementem platformy jest struktura IBM Cloud Framework for Financial Services, która zapewnia zestaw branżowych mechanizmów kontroli bezpieczeństwa
i zgodności, umożliwiając bezpieczne korzystanie z danych wrażliwych dla banków w chmurze publicznej. Została ona opracowana we współpracy z Bank of America i Promontory, światowym liderze w dziedzinie doradztwa w zakresie zgodności z przepisami w sektorze usług finansowych, i będzie nadal utrzymywana przez IBM Financial Services Cloud Council, kierowaną przez Howarda Boville’a, kierownika IBM Hybrid Cloud Platform.

SAP dołącza do ekosystemu IBM Cloud for Financial Services

IBM Cloud for Financial Services stworzył rosnący ekosystem ponad 90 dostawców oprogramowania, aby umożliwić organizacjom świadczącym usługi finansowe integrację ofert dostawców zewnętrznych i modernizację podstawowych aplikacji w celu poprawy obsługi klienta. Dzięki dodaniu SAP klienci mogą teraz szybko współpracować z największą firmą zajmującą się aplikacjami dla przedsiębiorstw w zakresie swoich obciążeń.

IBM przeprowadzi dostawców ISV i SaaS przez każdy etap procesu wdrażania, który obejmuje ocenę techniczną i bezpieczeństwa, migrację obciążeń oraz weryfikację gotowości, zaprojektowaną
z uwzględnieniem ryzyka stron trzecich i czwartych. IBM Cloud for Financial Services zawiera strukturę mechanizmów kontroli zaprojektowaną tak, aby pomagać instytucjom finansowym zmniejszać wydatki i przyspieszać wzrost przychodów, a jednocześnie wspierać bezpieczny i zgodny z przepisami ekosystem partnerów.

Ten proces wspiera inicjatywy partnerów w zakresie zgodności z wymaganiami IBM Cloud Framework for Financial Services i pozwala na skuteczne wdrażanie dzięki systematycznemu podejściu wspieranemu przez zespoły IBM odpowiedzialne za technikę, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.

Aby dowiedzieć się więcej na temat IBM Cloud for Financial Services, odwiedź stronę www.ibm.com/cloud/financial-services 

Wkrótce Klienci IBM Cloud for Financial Services będą mogli uzyskać dostęp do programów szkoleniowych i certyfikacyjnych na żądanie za pośrednictwem Szkolenia IBM Center for Cloud. Dostępny jeszcze w tym miesiącu program wprowadzi podstawowe koncepcje IBM Cloud for Financial Services, kluczowe komponenty i aplikacje w świecie rzeczywistym, a także architektury rozwiązań.

1 – Bazuje na usłudze IBM Hyper Protect Crypto Service, jedynej usłudze w branży wykorzystującej sprzęt z certyfikatem FIPS 140-2 Level4. FIPS 140-2 Security Level4 zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa zdefiniowany w tym standardzie. Na tym poziomie bezpieczeństwa fizyczne mechanizmy bezpieczeństwa zapewniają kompleksową ochronę bazującą na modułu kryptograficznym w celu wykrywania wszelkich nieautoryzowanych prób fizycznego dostępu i reagowania na nie.

More stories
By ibmblogs and on 01/09/2022

Darczyńca – nowa i innowacyjna aplikacja w chmurze wspiera działania pomocowe samorządów

Aplikacja działa w chmurze IBM Cloud i wspiera przekazywanie niezbędnych przedmiotów osobom potrzebującym Warszawa, 1 września 2022 r: Infonet Projekt zaprezentował aplikację chmurową Darczyńca. To jedyne w Polsce tego typu rozwiązanie dla samorządów i organizacji społecznych do skoordynowanego i transparentnego zarządzania przekazywaniem darów od mieszkańców. Aplikacja Darczyńca jest hostowana w chmurze IBM Cloud, która zapewnia […]

Continue reading

By ibmblogs on 17/12/2021

Zdalna praca wpływa na chęć rozwoju pracowników

Pandemia COVID-19 w połączeniu z szybkim rozwojem technologicznym, głęboko zmieniła charakter pracy zawodowej. Jednocześnie pracownicy coraz częściej starają się budować silne i zróżnicowane kompetencje oraz inwestują swój czas w rozwijanie umiejętności cyfrowych, które ułatwiają przejście na hybrydowy model pracy. Według badania IBM Institute for Business Value na temat oczekiwań pracowników większość ankietowanych chciałaby w tym […]

Continue reading

By ibmblogs on 28/07/2021

Asseco wprowadza nowy Portal Klienta dla firm użyteczności publicznej wspierany przez technologię chmury IBM i Red Hat

Nowe rozwiązanie AUMS  ma pomóc firmom użyteczności publicznej w bezpiecznym zarządzaniu rozliczeniami  klientów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów IT Asseco Poland przy wsparciu partnera technologicznego IBM stworzyło nową platformę pod nazwą AUMS Portal Klienta. To rozwiązanie nowej generacji w zakresie obsługi klienta, przeznaczone m.in. dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, które chcą umożliwić lub usprawnić cyfrową komunikację, dystrybucję […]

Continue reading