#IBMtechnologiejutra

IBM LinuxONE zwiększa szybkość operacji Nowego Stylu na niespotykaną dotąd skalę

Share this post:

Jeden z najszybszych systemów obliczeniowych na świecie wzmocni zintegrowane procesy przemysłowe w ramach spółki

Warszawa, 24 czerwiec, 2020 r.: Firma IBM (NYSE: IBM) poinformowała, że Nowy Styl, europejski lider w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych, wybrał technologię IBM LinuxONE, aby scentralizować systemy informatyczne firmy i przyśpieszyć operacje biznesowe nawet o 430 procent.

Dynamiczny rozwój Nowego Stylu zwiększył potrzebę konsolidacji wielu systemów działających w różnych środowiskach w sześciu przejętych zakładach produkcyjnych i kilkunastu centrach dystrybucyjnych. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Rosji, Ukrainie i Turcji. Wśród nowych wyzwań znalazły się przede wszystkim najwyższe wymogi w zakresie bezpieczeństwa danych, standaryzacji automatyzacji produkcji oraz usprawnienie logistyki i operacji finansowych.

Chcąc sprostać tym zadaniom, Nowy Styl dokonał kluczowych inwestycji w infrastrukturę IBM LinuxONE i IBM FlashSystem 5100, aby uzyskać nowe funkcjonalności w zakresie szyfrowania danych na każdej warstwie, wysoką wydajność systemów dyskowych IBM FlashSystem, topologię wysokiej dostępności – HyperSwap, co gwarantuje niezakłócony dostęp do danych
i dostępność infrastruktury na poziomie 99,999%.

Instalacja platformy IBM LinuxONE wesprze wiele krytycznych procesów w kluczowych obszarach funkcjonowania firmy – od w pełni zrobotyzowanych i automatycznych linii produkcyjnych przez logistykę i magazynowanie po finanse, e-commerce oraz generowanie raportów sprzedaży. IBM LinuxONE umożliwi centralizację systemu ERP, pozwalając skrócić przestoje serwisowe i podnieść dostępność działających w firmie rozwiązań informatycznych.

Jesteśmy pod wrażeniem szybkości z jaką IBM LinuxONE skraca czas odpowiedzi systemu głównego i ułatwia dostęp do danych przedsiębiorstwa zbieranych w czasie rzeczywistym. Możliwości maszyny w tym zakresie są niewiarygodnie duże – mówi, Piotr Ziemiański Z-ca Dyrektora IT ds. Infrastruktury i Wsparcia, Nowy Styl. Oczekujemy znacznego usprawnienia przepływu informacji w ramach grupy oraz zwiększenia efektywności, skali i zasięgu naszych działań – dodaje.

W wyniku przeprowadzonej analizy po migracji systemów do rozwiązania IBM LinuxONE, nastąpiło skrócenie czasów wykonywania operacji między 2,6 a 15,3 razy przy wykorzystaniu takiej samej liczby licencji przy 4-krotnie mniejszej utylizacji zasobów CPU.

Źródło: Nowy Styl – TOP 3 procesów trwających powyżej 1h

Nowy Styl to firma, która skutecznie realizuje strategię wzrostu na globalnych rynkach, wyprzedzając potrzeby swoich klientów – mówi Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny, IBM Polska i Kraje Bałtyckie „Wybór superszybkiej, otwartej technologii IBM LinuxONE i IBM Storage jeszcze bardziej przyśpieszy dalszy, dynamiczny rozwój technologiczny całej organizacji– dodaje.

Projekt integracji głównych obszarów firmy przy użyciu IBM LinuxONE obejmie w sumie 2500 użytkowników. Nowy system usprawni pracę finansistów, logistyków, projektantów nowych wzorów, korzystających z systemów graficznych do generowania dokumentacji rysunków i struktur.

Więcej o Nowy Styl Group: https://pl.nowystylgroup.com/pl/

Więcej o IBM LinuxONE: https://www.ibm.com/pl-pl/it-infrastructure/linuxone

Kontakt dla prasy:
Monika Maciąg-Kruszewska
External Relations Leader, IBM Polska i Kraje Bałtyckie
tel: +48 693 93 5342
email: monika.maciag@pl.ibm.com

More #IBMtechnologiejutra stories
By Press Release on 17/11/2020

IBM uruchamia program szkolenia zawodowego Open P-TECH w Polsce

Bezpłatne zajęcia online, dzięki którym można zdobywać kompetencje zawodowe, dostępne są już w języku polskim! Open P-TECH zapewnia uczniom i nauczycielom dostęp do cyfrowej edukacjiw zakresie między innymi sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej i cyberbezpieczeństwa. WARSZAWA – 17 listopada, 2020: IBM (NYSE: IBM) poinformował o uruchomieniu w Polsce bezpłatnej cyfrowej platformy edukacyjnej Open P-TECH, która skupia […]

Continue reading

By Piotr Benke on 05/11/2020

5in5 na rok 2020

Co roku pod hasłem 5in5 IBM publikuje 5 przełomowych, innowacyjnych technologii, które mogą w najbliższych 5-ciu latach kompletnie zmienić oblicze ludzkiej pracy oraz życia. Jest to forma komunikacji pracy 3000 naukowców IBM Research pracujących w wielu projektach, która wskazuje przełomowe technologie i rozwiązania, które adresują wyzwania obecnego świata i tworzone są w zaciszach laboratoriów. Niejednokrotnie […]

Continue reading

By Piotr Benke on 30/10/2020

IBM Partnerem Technologicznym studiów podyplomowych FinTech

IBM dzięki silnemu zaangażowaniu w sprawy klientów z branży finansowej wspiera przedsiębiorstwa z sektora FinTech w przewidywaniu, budowaniu i monetyzowaniu nowych rozwiązań. Dokonujemy tego przez dostarczanie narzędzi programistycznych, technologii, ale także dzięki szkoleniom i programom skierowanym do studentów uczelni wyższych, w tym kierunków podyplomowych. Nasze wysiłki w tym zakresie zostały docenione w raporcie CeFPro FinTech […]

Continue reading