İş Analitiği
Öngörülerden Eyleme

Verilerin sorunsuz hale getirilmesi ve İş Analitiğinin uygulanması, kârlılık ve müşteri memnuniyetini artırırken, karar alma yeteneklerinizi de geliştirmenize yardımcı olabilir.

Sizin için neler yapabiliriz?

IBM Business Analytics, uzmanlık alanları ne olursa olsun tüm çalışanlar tarafından kolayca kullanılabilen bir çözümdür. Bu çözüm sayesinde, kurumunuzun daha akıllı kararlar vererek işlerinizi her aşamada ileriye taşımak için daha iyi adımlar atma gücüne sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Veriler her zaman büyük bir güç olarak kabul edilmiştir. Analitik ise, bu bilginin şekillenebileceği bir yöntemdir. Kurumunuz, kognitif ve makine öğrenmesi ile sağlam ve yönetilen bir analitik temel oluşturarak, aksi durumda ulaşılamayacak doğru bilgileri ortaya çıkarabilecektir.

IBM Cognos Analytics

İş liderleri ve uzmanlar olarak, doğru kararlar verebilmek için hızlı yanıtlara ihtiyacınız olduğunu anlıyoruz.

Cognos Analytics sayesinde, bilgilere erişmek için BT ekiplerine bel bağlamak zorunda değilsiniz. Kullanımı kolay ve kullanıcı dostu gösterge panoları, analitik uzmanlığınız olmasa dahi veri tabanlı kararlar alabilmenize olanak sağlar.

Günümüzde, Cognos Analytics sayesinde, kurumunuzun bilgi seviyesini ve karar verme yeteneklerini başka bir noktaya taşıyarak, işlenmemiş verileri anlaşılması kolay öngörüler ve eğilimlere dönüştürebilirsiniz. Hatta otomasyon ve yerleşik zeka aracılığıyla, veri hazırlığı için gereken süreyi kısaltabilir, sistem tarafından önerilen görselleştirmeleri oluşturabilir ve kolayca paylaşabilir, ayrıca doğal dil destekli yapay zeka yardımcısı ile verileriniz hakkında sorular sorabilir ve akıllı yanıtlar alabilirsiniz.

IBM Planning Analytics

Planlama, tüm başarılı kurumların temel taşıdır. Kurumunuz, planlama döngülerini kısaltarak ve gerçek zamanlı öngörülere erişerek, daha çok bilgiye dayalı kararı daha hızlı şekilde verebilecektir.

Size kapsamlı öngörüler sağlayabilecek, planlama, bütçeleme ve tahmin gibi unsurları otomatikleştirebilecek güçlü bir yapıya sahip olmak, kurumunuzu bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olabilir. Tüm verileriniz için gerçeğin ve görünürlüğün tek kaynağını oluşturmanızı, aynı zamanda kurumunuz genelinde tek bir planlamayı ölçeklemenizi sağlayarak, bütün iş kollarını birbirine bağlamanıza yardımcı olacaktır.