Į viršų

Sveiki! Čia – sumaniųjų sprendimų dešimtmetis

Planeta įgijo centrinę nervų sistemą

2010 m. sausio mėn. IBM vadovas Samas Palmisano savo kreipimesi į Čatamo rūmus Londone apibūdino, kaip pažangiai mąstantys verslo, vyriausybių ir visuomenės lyderiai pasinaudoja sumanesnių sistemų teikiamomis galimybėmis, kad padidintų ekonomikos augimą, efektyviai įgyvendintų trumpalaikius tikslus, skatintų tvarią plėtrą ir visuomenės pažangą. Žiūrėti vaizdo įrašą (00:01:55).

Ką reiškia būtų sumanesniu?

IBM tai reiškia, kad informacija yra įtraukiama į sistemas ir procesus, dėl kurių sukasi pasaulis, į objektus, kurių niekas net nelaiko kompiuteriais: automobilius, buities prietaisus, kelius, elektros energijos tinklus, net natūraliąsias sistemas, pvz., žemės ūkį ir vandens kelius.

Šiandien net nekyla klausimas, ar sumanesnei planetai sukurti skirtos technologijos yra realios. Dabar mums reikia žinoti, ką daryti toliau. Kaip įtraukti informaciją į sistemas, už kurias neatsakinga jokia įmonė ar agentūra? Kaip sujungti visas būtinas sudedamąsias dalis? Kaip sukurti biudžetui tinkamą atvejį? Nuo ko reikėtų pradėti?

Per pastaruosius metus daug sužinojome apie tai, kaip sukurti sumanesnę planetą. Svarbiausia, sužinojome, kad mūsų įmonės, miestai ir visas pasaulis yra sudėtingos sistemos, o tiksliau – sistemų sistemos, kurios reikalauja naujų mūsų, kaip lyderių, darbininkų ir piliečių, veiksmų. Norint sukurti sumanesnę planetą, prireiks įžvalgių valdymo ir vadovavimo pokyčių, skatinančių daugiau bendradarbiauti.


 

Pažangą skatina protas, o ne intuicija

Šiandien fiksuojama ypač daug duomenų. Jie atskleidžia viską nuo didelių sisteminių struktūrų – pasaulinės rinkos, darbo srautų, nacionalinių infrastruktūrų ir natūraliųjų sistemų – iki kiekvienos pasaulinės prekybos grandinėje esančios prekės vietos, temperatūros, saugos ir būklės. Taip pat auga ir milijardų socialinę mediją naudojančių asmenų pateikiamos informacijos srautas. Šie asmenys – klientai, piliečiai, studentai ir pacientai. Jie mums sako, ką galvoja, mėgsta, ko nori ir ką mato. Ypač svarbu, kad šie duomenys kaip niekada anksčiau būtų nedelsiant apdorojami.

Tai svarbiausias dalykas, nes patys savaime duomenys nėra naudingi. Per kelis pastaruosius metus įsitikinome tuo, ką jau manėme esant tiesa – svarbiausia sumanesnių sistemų dalis yra duomenys, o dar tiksliau – įžvalgos, kurias tokie duomenys gali atskleisti.

Kaip tai veikia. Kaip tai veikia: analizė.

Galėjome stebėti, kaip atsiranda tam tikras pasaulinis duomenų laukas. Pati planeta visada generuodavo didžiulius kiekius duomenų, bet mes nemokėjome jų išgirsti, pamatyti ar užfiksuoti. Dabar turime tokią galimybę naudodami naujas sukurtas priemones. Visi duomenys susiję tarpusavyje, todėl dabar galime iš tiesų gauti prieigą prie jų. Galima sakyti, kad planeta turi centrinę nervų sistemą. Žiūrėti vaizdo įrašą (nuoroda ne į ibm.com priklausantį tinklapį) (00:05:36).


 

10 % mažesnės elektros energijos sąskaitos. 15 % mažesnis vartojimas. JAV „Department of Energy's Pacific Northwest National Laboratory“ atliktas sumaniųjų matuoklių tyrimas.

Sumanesnė energija

Pažangieji elektros energijos tinklai naudoja jutiklius, matuoklius, skaitmeninius valdiklius ir analizės įrankius, kad automatizuotų, stebėtų ir valdytų dvipusius energijos srautus nuo elektrinės iki elektros lizdo.

Sumanesnė bankininkystė

Naudodami beprecedentės galios kompiuterius galime atlikti išsamias analizes remdamiesi tokiomis technologijomis kaip srautinis skaičiavimas ir skaičiavimo vizualizavimas ir bekraštį kreditų ir rizikos skaičių vandenyną galime paversti įžvalgomis ir informacija.

Jei mūsų sveikata tokia svarbi, kodėl daugelio mūsų sveikatos apsaugos sistemų darbas yra toks pat kaip	prieš 100 metų?

Sumanesnė sveikatos priežiūra

Taikant sumanesnį požiūrį į sveikatos apsaugą informacija naudojama įžvalgoms kurti ir organizacijų veiklai gerinti. Kurdami išsamias, holistines pacientų duomenų apžvalgas, sveikatos apsaugos paslaugų teikėjai, mokslininkai ir vadovai gali dirbti sumaniau.

Sumanesni miestai

Miestai simbolizuoja ir centralizuoja daugybę aspektų, sukuriančių sumanesnę planetą: sumanesnį švietimą, sveikatos apsaugą, vandens ir energijos naudojimą, viešąją saugą, transportą, sumanesnę vyriausybę ir kt.

Automatizuota. Sujungta. Sumanu.