עבור לתוכן הראשי

רשת חשמל חכמה יותר

כיום, חברות חשמל יכולות לקבל החלטות חכמות יותר הנוגעות לרשת החשמל. תוכל לקבל החלטות חכמות יותר בנוגע לבית שלך.

במשך עשרות שנים האדם הממוצע לא חשב כלל על אנרגיה.
בנגיעה קלה במתג, היא הייתה שם תמיד.

לא עוד. הצרכנים הרגילים הפכו להיות צרכנים מודעים המתעניינים באמת בדרך ההפקה והשימוש באנרגיה. כפי שהן מפיצות אנרגיה ביעילות, רשתות חשמל חכמות מיידעות את הצרכנים, אשר יכולים לשנות מיוזמתם את ההתנהגות הצרכנית שלהם ולהפחית את השימוש והעלויות עוד יותר.


 

בונים עולם חכם יותר, מדינה אחת כל פעם.

במלטה, האי הים-תיכוני, חשמל ומים קשורים בצורה מורכבת. החשמל במדינה מופק כולו מדלק מאובנים, ובמקביל היא תלויה במפעלי התפלה המופעלים ע"י חשמל להפקת יותר ממחצית אספקת המים שלה. למעשה, כ- 75% מעלות המים ממפעלים אלה במלטה קשורים ישירות להפקת אנרגיה. בה בעת, מפלס הים המתרומם מאיים על מקורות המים הטובים התת-קרקעיים של מלטה.

מצב זה מציב סדרה של אתגרים מורכבים הקשורים זה לזה והדורשים התייחסות מיידית כדי להבטיח שלמדינה יהיו משאבים בעתיד.

עולם חכם יותר צריך מערכות אנרגיה חכמות יותר. זו הסיבה בגללה חברות החשמל והמים הלאומיות המלטזיות Enemalta ו- Water Services Corporation, חברו כשותפים עסקיים ליבמ על מנת לעזור למדינתם להיות הראשונה בעולם שתבנה רשת חשמל כלל-ארצית חכמה ומערכת חשמל ומים המשולבת במלואה.

מערכת זו תוכל לזהות דליפות מים ואובדן חשמל וכך לאפשר לחברות הציבוריות לתכנן בצורה אינטליגנטית יותר את השקעותיהן ברשת ולצמצם חוסר יעילות. 250,000 מונים אינטראקטיביים ייפקחו על השימוש בחשמל בזמן אמת, יקבעו תעריפים משתנים, ויתגמלו צרכנים הצורכים פחות אנרגיה ומים. אלפי חיישנים אינטליגנטיים ייפרסו לאורך קווי תמסורת, תחנות-משנה ותשתית קיימת אחרת על מנת לנהל את הפצת החשמל ביעילות רבה יותר ולצפות בעיות מראש.

את כל הנתונים האלה ניתן יהיה לאסוף ולנתח על מנת לעזור בהורדת עלויות, הפחתת צריכה וצמצום פליטת גזי חממה. על ידי טיפול בסוגיות המים והחשמל כמערכת, הממשלה המלטזית יכולה לספק לאזרחים מידע טוב יותר כבסיס להחלטות חכמות לגבי איך ומתי הם צורכים חשמל, והמדינה יכולה להתחיל במשימה של החלפת מזוט עתיר פחמן באנרגיה מתחדשת למען העתיד.

ארכיפלג של שבעה איים בים התיכון, 150 ק

 

אנו זקוקים לרשת חשמל חכמה יותר

למעלה מממחצית האנרגיה לא תגיע לעולם אפילו לנורה בודדת.


 

האזינו לפודקאסט רשת החשמל החכמה יותר

עם מעט או ללא כל אינטליגנציה המשמשת לפקח על זרימת חשמל, כמות החשמל השנתית שהולכת לאיבוד שווה לכמות האנרגיה של הודו, סין וקנדה במשך שנה.

 

תאר לך מה חברות נאורות יכולות לעשות

מונים חכמים
בפרויקט Grid Wise בחצי האי אולימפיק (US) במדינת וושינגטון, התקנים חכמים (כגון ווסתי-חום) בבתי צרכנים קושרו לרשת החשמל, שביקרה אוטומטית את צריכת החשמל בהתבסס על אותות תמחור (pricing signals) והעדפות לקוח. חשבונות החשמל הצטמצמו ב- 10% בממוצע.

העצמת לקוחות באמצעות מידע
Energie Baden-Wurttemberg (US), ספקית אנרגיה חדשנית בגרמניה, נותנת ללקוחות את נתוני התמחור הנחוצים להם כדי לשנות את דפוסי צריכת האנרגיה שלהם. הם צרכו פחות חשמל בזמן שעות השיא היקרות, ואיזנו את הדרישה.

להתגבר על הפסקות חשמל
באמצעות רשתות חשמל חכמות יכולה חברת DONG Energy (US) לאתר הפסקות חשמל מיד, לדעת את המיקום המדויק ולתת מענה מהיר לתיקון התקלה.