עבור לתוכן הראשי

טלקומוניקציה חכמה יותר

הדרישה לדרכי תקשורת רבות וחכמות יותר מרקיעה שחקים. האם נוכל לעמוד בכך?

Global consumer internet traffic forecast, 2006-2012. Internet video to TV 104%. Internet video to PC 57%. VoIP 24%. Video communications 44%. Gaming 30%. P2P 31%. Web/data 34%. Source: Global consumer Internet traffic forecast, 2006-2012.

עם טלקומוניקציה חכמה, אנשים יכולים לדבר עם אנשים, וכל דבר יכול לדבר עם כל דבר.

הטכנולוגיה, המאפשרת לטריליוני התקנים לדבר זה עם זה ולשפר את דרך עבודת העולם, כבר בידינו. אולם רק רשת תקשורת חכמה תאפשר להם לשוחח בקלות, בחופשיות ובבטיחות.


 

יותר מאשר סתם דיבורים

דייג בהודו יכול להשתמש בטלפון נייד כאשר הוא מתקרב לרציף כדי לבדוק מחירים על פני שווקים רבים ולקבל את המחיר הטוב ביותר עבור שללו, ובכך להגדיל את ההכנסה שלו בכ- 50%.

בית חולים לילדים באוסטרליה הפחית את המתח והבלבול בחדר המיון על ידי החלפת מערכת הכריזה ברשת דיבוריות אלחוטית..

שני סטודנטים עמיתים בערים שונות יכולים להשתמש בטלפונים הניידים שלהם כדי להתחבר ל- Facebook ולתכנן מסיבה עם קבוצת חברים בחופשה הקרובה.

יצירת מערכות חכמות יותר לטיפול ביישומים תובעניים יותר ויותר דורשת טכנולוגיית תקשורת מובילה, עסקים עם ראיה לטווח רחוק ומומחיות של התעשיה, כמו גם מחקר ופיתוח חדשניים. יבמ איחדה כוחות עם מספר לקוחות טלקומוניקציה כדי להפוך את עסקיהם לחכמים יותר:

הצפי היה ל- 4 מיליארד מנויי טלפון סלולארי עד 2008, המייצגים 21% מהאוכלוסייה העולמית של מבוגרים וילדים.

 

(US) Bharti Airtel ביקשה מיבמ עזרה ביצירת תשתית גמישה ביותר, למימוש מספר מדהים של 1.5 מיליון לקוחות חדשים מדי חודש.

(US) Telenor הנורווגית הקימה צוות משותף עם יבמ לפיתוח שיטה חדשה ליצירת הכנסות ולגבייתן (revenue stream): הצעת יכולות RFID לעסקים קטנים ובינוניים.

T-com Croatia תכננה מחדש תהליכים עסקיים והכלילה ידע מיטבי כדי לתפוס נתח גדול יותר מהשוק התוסס של אירופה המזרחית.

להושיט יד ולגעת במישהו – במקוון

להושיט יד ולגעת במישהו – במקוון אנשים נהגו לטלפן כדי לשמור על קשר. היום הם משתמשים באתרי רשתות חברתיות כדוגמת Facebook ו- Twitter ובכך מורידים דרמטית את נתח שירותי התקשורת של הטלקומוניקציה. עם זאת קיימות הזדמנויות. קרא את הדו"ח החדש דו"ח החדש The Changing Face of Communications (פני התקשורת המשתנים) (US).