Přeskočit na hlavní obsah

Vybavena vhodnými zařízeními. Inteligentní. Propojená.

Jak využíváme data. Jak odvětví spolupracují. Jak vytváříme chytřejší planetu.

Na chytřejší planetě chceme změnit paradigma z reagování na předvídání

Po celém světě ohlašuje svůj příchod výrazně odlišná skupina vůdčích osobností. Rozhodují se na základě důkazů, a nikoli podle svých zvyklostí, názorů nebo intuice. Tyto osobnosti na události pouze nereagují, ale předchází jim. Využívají konkurenčních výhod, stejně často však formulují problémy jinak – neočekávaným způsobem, který je často opakem intuitivního přístupu.

V dnešní době ustupují kdysi celosvětově uplatňované zvyky novým perspektivám, způsobům práce a novým řešením napříč různými odvětvími. Role se mění. A vůdčí osobnosti v mnohem větší míře než dříve potřebují partnera, který by jim pomohl přizpůsobit se novým podmínkám.

Nové nástroje však samy o sobě nestačí. Využití těchto chytřejších nástrojů ke změnám, které kolem sebe pozorujeme, vyžaduje vůli, představivost, či dokonce odvahu. Jinak nemohou proběhnout velké transformační změny, které se šíří firmami a odvětvími i dalšími oblastmi.


 

Co můžete vykonat na chytřejší planetě vy?

Aby firmy na chytřejší planetě předstihly konkurenci, musí se vypořádat s těmito základními potřebami:

Přeměnit informace v poznatky

Firmy jsou zahlceny daty. Na chytřejší planetě mohou nejúspěšnější firmy přeměnit svá data v cenné poznatky o zákaznících, provozní činnosti, či dokonce cenotvorbu. S pokročilými analytickými nástroji dokážete otevírat nové možnosti v optimalizaci firmy tím, že zajistíte rychlé, informované a spolehlivé rozhodování a jednání.

Více informací o Chytřejších analytických nástrojích.

Cestu dláždí integrovaná řešení

Navenek se může zdát, že mnoho firem si je velmi podobných. Aby vaše firma mohla využívat současné informačně-technologické systémy na maximum, potřebuje řešení šité na míru vašim cílům a potřebám. Integrací hardwaru a softwaru do jednoho systému docílíte maximálního výkonu, minimálních starostí a nejlepších výsledků.

Více informací o řešeních PureSystems a PureData.

 

Zákazníci dospěli

Dnes se setkáváme s novým druhem zákazníků. Využívají technologie, transparentnost a dostatek informací, aby s firmami obchodovali za svých podmínek – v době a způsobem, který vyhovuje jim samotným. Aby tyto zákazníky upoutaly a udržely, musí firmy uplatňovat zcela nový, integrovaný přístup. Pro obvyklý způsob obchodování nezůstal žádný prostor.

Více informací o Chytřejším obchodování.

Propojit lidi a poskytnout jim více možností

Inovace vychází ze spolupráce. A spolupráce vychází ze všech oblastí. Firmy, které dokážou využít sílu sociálních technologií, podstatně zvýší produktivitu a inovace napříč celým systémem – od zaměstnanců přes obchodní partnery a dodavatele až po zákazníky.

Více informací o Podnikání orientovaném na společnost.

 

Cloud odstraňuje omezení

Chytřejší přístup není zadarmo: vyžaduje hardware, programy a jejich lidskou obsluhu. Cloud computing nabízí řadu způsobů, jak efektivním využitím zdrojů snížit náklady. Využití cloudu znamená, že nemusíte napájet nevyužité zařízení a že můžete snadno a rychle přehodnocovat a přerozdělovat softwarové prostředky. Rovněž znamená, že se vaše firma stane pružnější a efektivnější.

Více informací o Cloud computingu.

Podnikání se posouvá k větší mobilitě

Stejně jako se kamenné prodejny musí přizpůsobit internetu, i obchod se musí přizpůsobit mobilitě. Spotřebitelé, vybavení chytrými telefony a tablety, chtějí tato zařízení využívat k prohlížení internetu, nakupování a placení. Dnešní vůdčí osobnosti byznysu si tuto situaci uvědomují a reagují na ni vytvářením mobilních firem.

Více informací o Mobilní firmě. (US)

 

Veďte firmu ke stále vyšší efektivitě a hospodárnosti

V podmínkách pomalého růstu musí firmy vykonávat více činností s méně zdroji. Aby vaše firma uspěla, musí neustálým a trvale udržitelným zlepšováním svého provozu snižovat náklady a složitost.

Více informací o Chytřejších IT systémech.

Zajistěte si správu rizik, zabezpečení a shody s předpisy

I na chytřejší planetě existují určitá rizika: bezpečnostní, úvěrová, tržní, provozní a ekologická rizika a rizika porušení předpisů… to jsou jen některá z nich. Vhodným zlepšením procesů a systémů mohou vůdčí osobnosti tato rizika odhalovat, hodnotit a sledovat a tím snižovat jejich dopady, popř. jim předcházet.

Více informací o Bezpečnosti a odolnosti. (US)