Na hlavný obsah

Správy

Turnaj French Open na privátnom cloude od IBM

Technológie IBM SmartCloud a SlamTracker prinášajú fanúšikom údaje, štatistiky a zaujímavé videá v reálnom čase

Paríž – 7. júna, 2012: V rámci technologického partnerstva na tenisovom turnaji 2012 Roland-Garros (French Open) poskytuje IBM (NYSE:IBM (US)) privátne cloudové riešenie a sprievodné služby, vďaka ktorým dokáže uspokojiť rastúce požiadavky tenisových fanúšikov na dostupnosť aktuálnych údajov, štatistík a videí prostredníctvom internetu, inteligentných telefónov a tabletov.

Počas turnaja French Open, ktorý vyvrcholí 10. júna, sa očakáva stonásobný nárast návštevníkov oficiálnej webovej stránky www.rolandgarros.com (US) (odkaz smeruje mimo stránky ibm.com). IBM SmartCloud infraštruktúra pomôže stránke zvládnuť návaly fanúšikov, pričom zároveň zabezpečí podrobnú predzápasovú analýzu a aktualizáciu diania na kurtoch.

Prostredníctvom technológie IBM SlamTracker (US) (odkaz smeruje mimo stránky ibm.com). zabezpečuje IBM analýzu dát a informácie, ktoré fanúšikom umožnia lepšie pochopiť aký výkon musia jednotliví hráči podať, aby vyhrali zápas. SlamTracker zbiera, analyzuje a vizualizuje množstvo informácií zo zápasu v reálnom čase a fanúšikom prináša aktuálne výsledky, štatistiky a rozličné analýzy. Kliknutím na časovú os sa fanúšikovia dozvedia o najdôležitejších okamžikoch a kľúčových bodoch v zápase. Tento výkonný nástroj na analýzu dát môžu fanúšikovia použiť priamo počas zápasu alebo po jeho ukončení.

Riešenie IBM SmartCloud (US), ktoré posilňuje oficiálnu turnajovú stránku, virtualizuje niekoľko serverov umiestnených na 3 odlišných miestach, a stránka sa tak dokáže prispôsobiť nárazovým náporom fanúšikov.

V roku 2011 si Roland-Garros stránku pozrelo 11,2 milióna unikátnych užívateľov, čo je o 21 percent viac ako v roku 2010.

Plné znenie tlačovej správy v anglickom jazyku si môžte prečítať tu (US).

Vydané dňa: 7. júna 2012
Kontakt: Branislav Kohl
IBM Slovensko, spol. s r.o.
Apollo II
Mlynske Nivy 49
821 09 Bratislava
e-mail: branislav.kohl@sk.ibm.com
http://www.ibm.com/sk

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.