Na hlavný obsah

Správy

Kamión plný technológií IBM prichádza na Slovensko

Bratislavu navštívi od 4. do 8. júna 2012 špeciálny kamión IBM Systems Technology Truck.
IBMBratislava 1. júna 2012 - Na Slovensko mieri špeciálny kamión IBM Systems Technolgy Truck, v ktorom si budú môcť záujemcovia celý budúci týždeň na vlastnej koži vyskúšať technológie spoločnosti IBM. Dostupné sú nielen ukážky hardvérových a softvérových riešení, ale najmä možnosti ich praktického využitia v biznise i bežnom živote, napríklad v riadení dopravy alebo telemedicíne. Kamión bude verejnosti dostupný v dňoch 4. až 6. júna na parkovisku pri Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Mlynskej doline. Následne sa kamión presunie na námestie M.R. Štefánika v areáli Eurovea a návštevníci budú mať 7. a 8. júna príležitosť diskutovať o jednotlivých produktoch a demách priamo s technologickými odborníkmi IBM i Národného centra telemedicínskych služieb.

V kamióne je k dispozícii široká paleta technológií IBM, vrátane produktov System x, System p a System Storage. Zákazníci a fanúškovia technologií tak majú príležitosť oboznámiť sa z blízka so serverovými, úložnými a sieťovými riešeniami IBM, vrátane softvéru na ich správu a virtualizáciu. Zároveň sa budú môcť dotknúť sa budúcnosti, ktorú do každodenného života IBM postupne prináša pod záštitou iniciatívy Inteligentná planéta (Smarter Planet). Podujatie vyvrcholí v piatok 8. júna o 16.00 pokusom o zápis do Guinnessovej knihy rekordov.

Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke http://www.ibm.com/systems/sk/info/ibm_truck.html
Video pozvánka.(00:02:19)

IBM systems

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.
Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.
###