Otse lehele

Uudised

IBMi uued lahendused tähistavad uue ajastu saabumist andmetöötluses

IBM tutvustas sel nädalal integreeritud ekspertsüsteemide (expert integrated systems) uut kategooriat, mis on oluline samm lihtsama andmetöötluse suunas. Tegemist on esimese sisseehitatud ekspertvõimega lahenduste perekonnaga, mis põhineb ettevõtte pika aja jooksul saadus kogemustel pakkudes mitmesuguseid IT-lahendusi kümnetele tuhandetele klientidele kokku 170 riigis.

IBMi uus integreeritud ekspertsüsteemide perekond PureSystems sündis tänu nelja aasta jooksul uurimis- ja arendustegevusse ning ettevõtete ülevõtmisesse investeeritud 2 miljardile dollarile. Kõigi, nii füüsiliste kui ka virtuaalsete IT-elementide integreerimine kujutab endast täiesti uudset lähenemisviisi. Uus süsteemide perekond pakub klientidele alternatiivi tänapäevasele andmetöötlusmudelile, mille puhul paljude ühitamatute süsteemide ülesseadmine ja hooldamine nõuab märkimisväärseid ressursse.

Üle maailma on ettevõtete jaoks üks suurimaid probleeme see, et nad peavad kulutama IT-eelarvest 70% või isegi rohkem lihtsatele operatsioonidele ja hooldusele ning seetõttu jääb uudsetesse lahendustesse investeerimiseks vähe järele. IBMi hiljutine uuring näitas, et kaks kolmandikku ettevõtete IT-projektidest valmivad tähtajast hiljem ja ületavad plaanitud eelarvet. Samuti selgus, et viiest IT-osakonnast ainult ühel õnnestub kulutada suurem osa IT-eelarvest uuendusele.

Uued lahendused võimaldavad ettevõtetel kulusid kärpida ja muuta tüütult keerukas infotehnoloogia süsteemide haldamine lihtsamaks. IBM astub uue PureSystemsi perekonna kasutuselevõtuga kolm olulist sammu arvutustehnoloogia uue ajastu suunas.

„Uued Scale-In-tüüpi ülesehituse ja sisseehitatud kompetentsiga PureSystemsi süsteemid esindavad andmetöötluses väga tähtsat arengusammu,” lausus IBMi vanemasepresident ning tarkvara ja süsteemide grupi tippjuhtkonna liige Steve Mills. „Need süsteemid tihendavad riist- ja tarkvara vahelisi sidemeid ning pakuvad enneolematult väärtuslikke funktsioone, aitavad klientidel säästa aega ja raha ning keskenduda uuendusele, mida paljud ettevõtted ei saa traditsioonilise andmekeskusega kaasnevate üha kasvavate kulude ja personalivajaduse tõttu endale lubada.”

Esimesed kaks mudelit PureSystemsi perekonnast jõuavad klientideni selle kvartali jooksul.

Rohkem infot koos videomaterjaliga on leitav veebilehelt www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/37399.wss

Lisainformatsioon:
Kersti Ordlik, IBM Eesti OÜ turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel. +372 6 600 841; e-mail: kersti.ordlik@ee.ibm.com