Otse lehele

Uudised

IBM tõi turule ärisuhtluslahenduse tasuvusanalüüsi teenuse

IBM toob turule ärisuhtluse ja koostöö parendamise teenuste paketi Enterprise Adaptability, mis võimaldab hinnata ettevõtete suhtlusvõrgustike efektiivsust ja tasuvust. Metodoloogia võimaldab analüüsida ettevõtte sisese sotsiaalvõrgustiku toimimist, teabe ja oskuste kättesaadavuse võimalusi ning aitab välja tuua kohandamise vajadused. Enterprise Adaptability teenus aitab klientidel leida õigeid lahendusi oma organisatsioonisiseste varjatud ressursside kasutuselevõtuks. Teenuste pakett toetab IBMi suhtlusvahendite, sisuhalduse, portaali jms. avatud standraditel põhinevate koostöölahenduste strateegiat.

„Vajadus efektiivsemate suhtlusvahendite järele on saamas järjest ilmsemaks,“ rääkis IBM Eesti OÜ tegevdirektor Valdo Randpere. „Tööikka on jõudnud põlvkond, kes kasvas üles messengeri, sotsiaalvõrgustike, võrgumängude jmt keskel ja oskab neid enda kasuks tööle rakendada. Uute vahendite vajadust tajuvad ka juhid ja peavad firmasisese koostöö parendamist kriitiliseks edufaktoriks. “

Randpere sõnul avardab Enterprise Adaptability oluliselt töötajate suhtlusvahendeid. „Töötajad saavad hõlpsasti luua uusi ärisuhteid ja koguda informatsiooni reaalajas otsuste langetamiseks. Näiteks saab müügiesindaja leida organisatsiooni seest kliendisuhtluseks vajalikku spetsiifilist ekspertteavet mitte ainult dokumentides sobrades vaid praktilist kogemust omavate kolleegidega otse suheldes,“ selgitas Randpere.

Teenuspakett jaguneb kolme faasi: planeerimine, omaksvõtmine ja rakendamine. Planeerimisfaasis koostatakse suhtlusvahendite rakendamise äriplaan. Selleks analüüsitakse toimivaid suhtlusmustreid töötajate, partnerite ja klientide vahel ning vaadeldakse olemasolevaid arenguvõimalusi ja –takistusi. Edasi tutvustatakse omaksvõtu faasis töötajatele erinevaid koostöö- ja suhtlustehnoloogiaid mitmesuguste ürituste raames. Seda nii osakonnakesksetel üritustel kui ka mitmepäevastel firmaülestel Jam-üritustel, kus saavad tuhanded inimesed üle maailma arutleda kindlatelt teemadel spetsiaalse veebikeskkonna kaudu. Rakendusfaasis tõhustatakse aga suhtlusvahendite kasutamist, integreerides nad olemasolevatesse ärirakendustesse. Selline lahendus annab nii tarkvara kui teenused aitamaks edukalt toime tulla muudatustega, nagu globaalne laienemine või teiste firmade ülevõtmine.

Enterprise Adaptability ühendab IBMi äriteenuste hulka kuuluva Human Capital Management üksuse enam kui 2000 konsultandi ekspertteadmised ja IBM Lotus tarkvaratooted (Lotus Notes, Sametime, Connections, Quickr jt).

Lisainformatsioon:

Valdo Randpere, IBM Eesti OÜ tegevdirektor valdo.randpere@ee.ibm.com +372 6 600 801

Riina Roosipuu, IBM Eesti OÜ müügi- ja turundusjuht riina.roosipuu@ee.ibm.com +372 6 600 804 Mob.: +372 5 100 110